Aj keď sme už ohľadom iOS 16 napísali skutočne veľké množstvo článkov, stále sa objavujú novinky, ktoré stojí za to spoznať.

Tie posledné sa týkajú iPhonu 13, ktorý bol predstavený ešte minulý rok v septembri. Po nainštalovaní nového operačného systému, dostane tento model zásadné vylepšenia fotoaparátu. Dostupné budú samozrejme aj v budúcom iPhone 14.

Prečítajte si tiež  9 tipov ako vám môže HomePod mini zjednodušiť každodenný život

Aby sme boli konkrétnejší, spoločnosť Apple uvádza, že iOS 16 obsahuje dve exkluzívne funkcie, ktoré sa týkajú portrétneho a filmový režimu. Zužitkujete ich teda ako pri fotení, tak aj pri natáčaní profesionálnych záberov.

Fotenie a video budú pôsobiť ešte profesionálnejšie 

Unsplash / Howard Bouchevereau (úprava redakcie)

Pokiaľ budete fotiť na Portrét, iOS 16 vám na iPhone 13 umožní rozostriť objekty, ktoré sú na zábere v popredí. Vďaka tomu dosiahnete ešte realistickejší efekt hĺbky ostrosti. Zábery by tak mohli pôsobiť viac ako z profesionálneho fotoaparátu, než z klasického smartfónu.

Prečítajte si tiež  Prečo sú Apple Watch Hermes také drahé? Odpoveď je jednoduchá

V prípade natáčania videa na filmový režim sa taktiež zlepšila kvalita „rozmazania“. Apple sľubuje, že iPhone 13 zvládne s iOS 16 poskytnúť používateľovi presnejší efekt hĺbky ostrosti, pričom vylepšenie sa bude dať najlepšie pozorovať v rôznych uhloch profilu ľudskej tváre, alebo okolo okrajov vlasov či okuliarov.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -