Máte doma originálny iPhone z roku 2007, ktorý je zabalený v pôvodnej krabici s fóliou? Nuž, toto zariadenie má podľa odborníkov podobnú hodnotu, ako úplne nová Škoda Superb. Neveríte? Presvedčte sa sami.

Spoločnosť LCG Auctions ponúka v najnovšej aukcii iPhone 2G, ktorý nebol nikdy predtým otvorený. Uvádzacia cena štartovala na úrovni 2 500 $, no v čase písania článku sa vyšplhala až na 10 466 $ a stále rastie.

Poslednú ponuku bude možné pridať 16. októbra o 14:00 hod.

Takto opisuje ponuku aukčný dom

iPhone 2G aukcia
Zdroj: LCG Auction (snímka obrazovky)

„Tento továrensky zapečatený exemplár z prvého vydania je vo výnimočnom stave. Na povrchu a okrajoch je prakticky bezchybný, továrenská pečať je čistá so správnymi detailmi švov a tesnosťou. Štítky na zadnej strane sú pod pečaťou správne neporušené. Všetko pôvodné – na tomto nie sú žiadne dodatočne predávané nálepky ani štítky UPC. Úplne nové, nikdy neaktivované. Zberatelia a investori by len ťažko hľadali lepší exemplár. Význam a vzácnosť tvoria víťazný vzorec pre tento horúci zberateľský predmet. Model A1203, objednávka MA712LL/A (8 GB), pravosť plne zaručená spoločnosťou LCG Auctions.“

Po 15 rokoch sa dá predať až 50x drahšie 

iPhone 2G aukcia
Zdroj: LCG Auction (snímka obrazovky)

Odborníci zo spoločnosti LCG očakávajú, že konečná cena za iPhone 2G v bezchybnom stave sa môže v roku 2022 vyšplhať ďaleko nad hranicu 30 000 dolárov (cca 30 770 €).

Ak sa pozrieme do aktuálneho cenníka automobilky Škoda, rýchlo zistíme, že základná verzia Superbu štartuje na úrovni 34 900 €. Cena by teda mohla byť vo finále rovnaká alebo dokonca ešte vyššia.

Škoda Superb
Zdroj: Škoda

Za zmienku tiež stojí, že pôvodný iPhone v 8 GB prevedení sa v čase uvedenia na trh predával za cenu 599 $. Celková nárast hodnoty teda môže byť až päťdesiatnásobný.

Otázne však zostáva, či sa to naozaj oplatí. Pokiaľ zariadenie nebolo celých 15 rokov vybalené a tým pádom ani zapnuté, je skoro isté, že už nikdy nebude fungovať bez zásahu servisu. Dôvodom je akumulátor, ktorý postupom času degradoval. Na vlastnej koži sa o tom nedávno presvedčil aj Petr Mára.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Prečítajte si tiež  Apple vydalo aktualizáciu iOS 15.2.1 a iPadOS 15.2.1

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here