Aj keď dnes nejde o taký hit ako minulý rok, jedno sa im uznať musí. iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max majú dizajn, ktorý nestarne a ich funkcie im závidia mnohí konkurenti. Tieto smartfóny už síce dostali svojich nástupcov, no na tých musíte čakať a hlavne sú o stovky eur drahší. Ak teda chcete získať iPhone 14 Pro v zľave za super cenu, teraz je na to ten najvyšší čas. Skladové zásoby ešte sú, no rýchlo sa míňajú.

iPhone 14 Pro & 14 Pro Max sú vybavené prakticky rovnakými displejmi, ako ich nástupcovia. Ide o 6,1″ a 6,7″ AMOLED obrazovku s extrémne kvalitným zobrazením, podporou funkcie Always-on a tiež ProMotion (120 Hz obnovovacia frekvencia). Pri týchto smartfónoch je tiež samozrejmosťou 5G pripojenie, ako aj výkonný procesor A16 Bionic, ktorý je sprevádzaný 6 GB operačnou pamäťou RAM. Verte alebo nie, ešte ani dnes neexistuje z radov Androidov adekvátny konkurent, ktorý by bol schopný tento čip poraziť.

Čo sa týka spomínanej ceny, iPhone 14 Pro sa v čase uvedenia na trh predával za 1 299 € a dnes ho po kliknutí na tento odkaz kúpite za 1 005 €. A aj keď je pravda, že novší model zlacnel a predáva sa už za 1 199 €, stále je to o cca 200 € viac, nehovoriac o príšernej skladovej dostupnosti. Na väčšinu pamäťových variantov sa čaká týždne.

iPhone 14 Pro
Zdroj: YouTube / Arthur Winer / SimplyPops (úprava redakcie)

Pokiaľ sa pozrieme na väčšieho bračeka iPhone 14 Pro Max, tento model sa v čase uvedenia na trh predával za 1 449 € a dnes ho po kliknutí na tento odkaz kúpite len za 1080 €. Nutné je podotknúť, že v tomto prípade nástupca nezlacnel ale zmenilo sa jeho základné úložisko. Namiesto 128 GB tu máte za rovnakú cenu 256 GB pamäť. Každopádne aj v tomto prípade ide o rozdiel na úrovni viac ako 300 €.

Pri iPhone 14 Pro sa môžete pritom spoľahnúť na fantastické fotoaparáty s rozlíšením 48 Mpx, optickú stabilizáciu snímačov, Dynamic Island, podporu rýchleho aj bezdrôtového MagSafe nabíjania či obrovské akumulátory, ktoré zabezpečujú dlhú výdrž batérie na jedno nabitie.

Áno, iPhone 15 Pro má titánový rám, o niečo výkonnejší procesor A17 Pro a tiež jemne prepracované zadné kamerové moduly, no spýtajte sa sami seba, či vám to stojí za tie stovky eur navyše a tiež týždne, či v prípade verzie iPhone 15 Pro Max pokojne aj mesiace čakania. Rozhodnutie nechávame samozrejme na vás.

Prečítajte si tiež  Apple chcelo vývojárov zdrať z kože. Poplatok v App Store mal byť enormne vysoký

A ak náhodou zvažujete nákup základného iPhonu 15, opäť dávame do pozornosti, že sa vám možno trochu viac oplatí minuloročný iPhone 14 Pro, ktorý je okrem iného aj oveľa prémiovejšie spracovaný. Viac sme sa tejto téme venovali v samostatnom článku.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -