Sociálna sieť Twitter zažíva v posledných týždňoch naozaj krušné časy. Po zasadnutí Elona Muska na vedúcu stoličku spoločnosti sa objavuje jeden problém za druhým. Začiatkom tohto roka Twitter potvrdil, že súkromné údaje približne 5,4 milióna používateľov boli ukradnuté v dôsledku nedostatočného zabezpečenia. Teraz boli všetky tieto účty odhalené na hackerskom formulári, pričom oficiálne číslo môže byť oveľa vyššie.

Prečítajte si tiež  Elon Musk vytvorí vlastný konkurenčný smartfón pre Apple a Google ak zmizne Twitter z App Store či Google Play

Majiteľ hackerského fóra s názvom Breached uviedol, že je zodpovedný za zneužitie slabiny sociálnej siete a výpis záznamov o používateľoch. Uviedol, že získal aj 1,4 milióna profilov pozastavených účtov na Twitteri, ktoré získal prostredníctvom zraniteľnosti API – rozhranie pre programovanie aplikácií.

Okrem toho bezpečnostný expert Chad Loder odhalil, že pomocou rovnakého problému s API mohli byť získané ďalšie desiatky miliónov záznamov Twitteru. Zozbierané údaje môžu opäť obsahovať súkromné telefónne čísla spolu s verejnými informáciami, mailovými adresami a polohou používateľov.

Filantrop Elon Musk stojaci za kormidlom spoločnosti však vidí vo svojom doterajšom počínaní veľkú vlnu úspechov. Len v priebehu uplynulých 7 dní sa na Twitter zaregistrovali až 2 milióny nových účtov, pričom toto číslo je o 66 % väčšie v porovnaní s rovnakým sedemdňovým obdobím v roku 2021. V prípade uniknutých dát sa však oficiálne nevyjadril.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here