Flexibilné displeje sú vo svete stále populárnejšie. Netreba sa tomu čudovať. Jedná sa o veľmi atraktívnu technológiu. Prišla s ňou aj znovuzrodená Motorola Razr 2020. Jej mechanizmus ale v testoch príliš neuspel. Vydržal len 27 000 otvorení, čo bolo žalostne málo. V dnešnom teste sa ukázal ďalší jeho nedostatok.

Prach a piesok nebude kamarát majiteľov novej Moto Razr 2020

Novinka sa dostala do rúk populárnemu YouTube kanálu JerryRigEverything. Ten pravidelne testuje najrôznejšie smartfóny a zariadenia voči poškodeniam všetkého možného druhu, s ktorým sa môžeme stretávať v bežnom živote. Asi najdôležitejším testom je odolnosť voči škrabancom.

Práve tie si zvykneme spôsobiť bez toho, aby sme vôbec tušili, ako k ním došlo. Viete si ale predstaviť, čo sa asi stane, ak novú Moto Razr 2020 vystavíte prachu, piesku alebo ju náhodou ohnete opačným smerom ako by ste mali? Ako môžete vidieť na následujúcom videu, v oboch prípadoch je to obrovský problém. Pri akýchkoľvek malých nečistotách máte skoro istotu, že sa dostanú do pántov, ktoré slúžia na ohýbanie displeja.

Ďalšie video ukazuje nedostatky Moto Razr 2020 s flexibilným displejom.
Ďalšie video ukazuje nedostatky Moto Razr 2020 s flexibilným displejom.

Je to závažný nedostatok hneď z dvoch dôvodov. Pokiaľ sa vám piesok alebo zrnká prachu (či iných nečistôt) nepodarí vyčistiť alebo vyfúkať, telefón bude vydávať nepekné zvuky. Ďalším problémom je potom fakt, že sa vedia relatívne ľahko dostať pod tenký flexibilný OLED panel a zanechať pod ním malú stopu (pripomína prach, ktorý ostane pod displejom po nalepení fólie alebo temperovaného skla).

No a ak sa rozhodnete RAZR zatvoriť opačným smerom, ako by ste mali, rovno sa rozlúčte s displejom, ktorý podľahne veľkému tlaku, ktorý vzniká v oblasti pántov. Navyše sa celý akoby „vytiahne“ a potom ho už v podstate nemáte šancu vrátiť naspäť. Motorola Razr 2020 je teda zaujímavá revolúcia ale určite ešte nie natoľko používateľsky priateľská, aby ju mohol používať ktokoľvek bez každodenného strachu o to, ako by ju mohol poškodiť.

Ohybné displeje majú pred sebou sľubnú budúcnosť. Do tejto tematiky pomaly ale isto „šprtá“ aj Apple. Otázne ale ostáva, ako sa výrobcovia popasujú s problémami, ktoré evidentne práve Motorola v tomto prípade veľmi dobre nezvládla. Nechajme sa prekvapiť. Máme pred sebou ešte veľmi zaujímavú dobu…

Prečítajte si tiež  Apple vám odteraz v App Store dovolí hodnotiť natívne aplikácie Telefón, Správy, Fotky a Safari
Môže ťa zaujímať
- Reklama -