Na čínskej sociálnej sieti Weibo sa objavili informácie o tom, že nový iPhone 14 Pro dostane zásadne vylepšený fotoaparát, pričom s podobným únikom prišiel už aj Ming-Chi Kuo. Zariadenie, ktoré bude mať väčší snímač a menšie pixely, bude schopné fotiť podstatne detailnejšie snímky, než súčasná generácia.

Únik prichádza z používateľského účtu „Fishing 8“ a do veľkej miery sa venuje technickým špecifikáciám fotoaparátu. Ten by mal mať v iPhone 14 Pro rozlíšenie až 48 MP, v dôsledku čoho budú pixely štandardného širokouhlého fotoaparátu v ‌iPhone 14 Pro‌ menšie. Merať majú iba 1,22 µm.

O výrobu snímača by sa mala postarať spoločnosť Sony, ktorá ho dodáva aj do súčasného iPhonu 13. Nástupca preto bude aj napriek zmene veľkosti pixelov používať rovnaký systém Dual Pixel Auto Focus (DPAF), ktorý spoločnosť Apple nazýva „Focus Pixels“. Po prvýkrát sa táto technológia objavila ešte v roku 2014 v iPhone 6, a zariadenie ju využívalo na nahrávanie 16:9 HDR videa rýchlosťou až 60 snímok za sekundu.

Prečítajte si tiež  Recenzia: Kúpil som repasovaný iPhone XS Max so zárukou od tejto spoločnosti. Oplatilo sa?

Ako sme už naznačili vyššie, samotný snímač bude opäť o niečo väčší. V porovnaní s iPhonom 13 Pro by mal nabrať na šírke až o 21,2 percenta a jeho celková plocha sa zväčší o 57 percent. Zaujímavosťou je, že spomínaná veľkosť snímača bude rovnaká, ako 50 MP snímač GN1 od spoločnosti Samsung, ktorý používa smartfón Google Pixel 6.

iPhone 14 Pro pozdvihne kvalitu fotografie na úplne novú úroveň 

iPhone 14 Pro
Zdroj: YouTube / the Hacker 34

Celkovo informácie naznačujú, že iPhone 14 Pro bude schopný zaznamenávať podstatne väčšie obrázky v štvornásobnom rozlíšení pri zachovaní ešte jemnejších pixelov. Zároveň tu ale vzniká pomyselné riziko zníženia výkonu fotoaparátu počas zhoršených svetelných podmienok. Ak má smartfón v tak malom snímači väčšie množstvo pixelov, automaticky sú jeho zábery náchylnejšie na šum.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Analytik Ming-Chi Kuo napriek tomu verí, že spoločnosť Apple tento problém vyrieši a iPhone 14 Pro pozdvihne kvalitu mobilnej fotografie na úplne novú úroveň. Nám teda nezostáva nič iné ako čakať…

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here