Apple sa bude musieť mať na pozore. Podľa najnovších správ plánujú spoločnosti Samsung a Oppo prejsť na vlastné „Silicon čipy“, čím chcú priamo konkurovať čipom série A, ktoré využíva Apple v iPhonoch a iPadoch. O ich výrobu sa postará rovnaký producent, ktorý vyrába procesory A-Bionic.

Začiatkom tohto roka čínska značka smartfónov Oppo uviedla svoj prvý vlastný čip MariSilicon X v modeli Find X5. Vývojársky tím zaoberajúci sa návrhom čipov vyvíja aplikačný procesor a celý vlastný systém SoC (System on Chip) pre budúce zariadenia Oppo. Podobne ako vlastné čipy spoločnosti Apple, aj Oppo chce produkciu čipov prenechať firme TSMC.

- Reklama -

Oppo by malo uviesť svoj vlastný 6nm procesor vyrobený firmou TSMC na trh už budúci rok. V roku 2024 bude údajne nasledovať kompletný SoC, ktorý bude integrovať aplikačný procesor s modemom, pričom by mal byť vyrobený 4nm procesom spoločnosti TSMC. Čipy sa síce nedajú porovnať s ponukou spoločností Qualcomm a Mediatek pokiaľ ide o účinnosť a efektivitu výroby, no mohli by sa uplatniť v mobilných produktoch základnej úrovne a až potom by sa mohli dostať na trh.

Zdroj: Apple

Aktérom ďalšej horúcej novinky je šéf spoločnosti Samsung pre smartfóny Roh Tae-moon, ktorý potvrdil práce na novom procesore pre sériu Galaxy. Tlak na výrobu vlastných Silicon čipov je údajne spôsobený problémami s GPS a slabým tepelným výkonom, ktoré spôsobuje čip Exynos 2200 v najnovšom rade smartfónov Samsung Galaxy S22.

Spoločnosť Samsung preto dúfa, že sa jej podarí zrkadlovo napodobniť spoločnosť Apple a pri vlastných čipoch zohľadniť viacero hľadísk namiesto toho, aby bol do popredia kladený iba výkon zariadenia. Uvidíme, s čím sa teda obe firmy vytasia a ako Apple zareaguje.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -