Využitie interaktívneho informačného centra v podobe Dynamic Island je hlavným lákadlom nových prémiových iPhonov 14 Pro a Pro Max. Podľa známeho analytika Rossa Younga sa v budúcom roku dočkáme dynamického ostrovčeka v ďalších modeloch. Modelový rad iPhone 15 by mal privítať Dynamic Island vo všetkých dostupných verziách jablkových smartfónov a to vrátane dvojice základného iPhonu 15 a iPhonu 15 Plus.

Young sa o túto informáciu podelil s fanúšikmi na svojom Twitteri. Vo svojom príspevku uviedol, že Dynamic Island bude na budúci rok k dispozícii aj v štandardných modeloch, no nebude sa to týkať všetkých funkcií, ktoré momentálne figurujú v Pro verziách iPhonov. Štandardné modely iPhone 15 by nemali byť vybavené LTPO displejmi čo naznačuje, že zariadenia budú aj naďalej bez podpory technológie ProMotion.

- Reklama -

Dynamic Island (alebo ak chcete dynamický ostrov) je oblasť nachádzajúca sa v hornom výreze obrazovky obklopujúca snímače Face ID a predný fotoaparát na modeloch iPhone 14 Pro. Táto vychytávka funguje ako interaktívne centrum pre upozornenia, hlásenia a apky bežiace na pozadí, vďaka čomu má používateľ stále pojem o funkciách iPhonu. Po vydaní nadchádzajúcej aktualizácie iOS 16.1 dostane Dynamic Island podporu aj pre živé aktivity v aplikáciách tretích strán.

Dynamic Island na iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max
Zdroj :Apple

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -