Nová dvojica prémiových zariadení v zložení iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max dorazila s príjemnou dávkou vylepšení, medzi ktorými okrem 48-megapixelovej kamery vyniká hlavne Dynamic Island. Tento interaktívny ostrovček nahrádza zaužívaný výrez Notch a prináša na obrazovku iPhonu interaktívne centrum notifiákcií a hlásení. Jablková spoločnosť sa zaoberala skôr funkčnou stránkou Dynamic Islandu, no ako v skutočnosti vyzerá po hardvérovej stránke?

Prečítajte si tiež  Toto sú všetky funkcie a hlásenia, ktoré ponúkne Dynamic Island v iPhone 14 Pro a 14 Pro Max

Už niekoľko mesiacov pred konferenciou Far Out sme mohli byť svedkami častých únikov a odhadov, ako budú v skutočnosti vyzerať nové displeje iPhonov s prívlastkom Pro. Pôvodné koncepty poukazujúce na dvojicu otvorov v tvare pilulky a kruhu sa nakoniec nevyplnili a my sme sa dočkali jedného uceleného otvoru, ktorý figuruje ako Dynamic Island. Pravda však je niekde uprostred.

Faktom je, že v Pro verziách nových iPhonov sa skutočne ukrývajú dva výrezy, aj keď sú tvarovo mierne odlišné od pôvodných konceptov. Dynamický ostrovček je rozdelený na dve časti, pričom priestor medzi výrezmi je dedikovaný pre kamerový senzor a indikátor mikrofónu. Vďaka šikovnej softvérovej implementácii sa preto zdá, že Dynamic Island figuruje v úlohe virtuálneho centra, ktoré sa mení na základe požiadaviek používateľa.

iPhone 14 Pro s výrezom Dynamic Island
Zdroj: Mashable

Novinka v podobe Dynamic Islandu, ktorá nahrádza doterajší výrez Notch je dostupná výhradne na prémiových iPhonoch 14 Pro a 14 Pro Max. Hoci nám Apple počas minulotýždňovej konferencie Far Out ukázalo celkom solídnu nálož možností ako s novinkou pracovať tak sa zdá, že funkcií je omnoho viac.

V prípade nových vlajkových lodí existuje viac ako 40 možností využitia aplikácií, ktoré sprístupňuje nový systém iOS16 pre Dynamic Island. O možnostiach využitia si môžete prečítať viac v tomto článku.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here