Spoločnosť Apple pred pár dňami predstavila prvú beta verziu operačného systému iOS 16.1, ktorá je zatiaľ dostupná len pre vývojárov. K dispozícii je v nej viacero noviniek, ktoré sme mohli vidieť ešte na WWDC 2022. Niektoré funkcie sa, ale objavujú až postupne. Tá posledná súvisí s prvkom Dynamic Island, ktorý je exkluzivitou pre iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max.

Možno vás to prekvapí, no dynamický ostrovček doposiaľ nepodporoval funkciu „Reachability„, vďaka ktorej sa ku nemu mohol používateľ dostať jednou rukou. Ak ste si teda kúpili nový iPhone, sami si môžete vyskúšať, že to skrátka nejde, aj keď ju máte aktivovanú.

Našťastie tu, ale máme vývojárov, ktorí sa o všetky novinky radi delia so svojimi fanúšikmi a sledovateľmi. Jedným z nich je aj Tech-Up, ktorý nám na Twitteri ukázal, ako Apple celý vyššie uvedený problém napravilo. Vylepšenie bude k dispozícii v operačnom systéme iOS 16.1.

Čo je to Reachability?

Pre tých čo nevedia, Reachability je voliteľná funkcia v operačnom systéme iOS, ktorú nájdete v sekcii Prístupnosť > Dotyk > Dosah. Keď nedočiahnete na obsah vo vrchnej časti displeja jednou rukou, jednoducho stačí potiahnuť prstom po spodnom okraji obrazovky smerom nadol a vrchný panel sa stiahne až ku vášmu prstu.

Prečítajte si tiež  Prečo chce Apple získať váš starý iPhone pri predaji toho nového? Dôvodov je viac

Pri iOS 16 a iOS 16.0.1 (len pre iPhone 14) platí, že po stiahnutí vrchného panela zostáva Dynamic Island stále vo vrchnej časti obrazovky a zvyšok sa presunie dole.

Je to síce drobnosť, no my veríme, že mnohých z vás poteší. Pohodlné ovládanie iPhonu aj jednou rukou je totiž základ. A pri dnešných uhlopriečkach na to potrebujeme rôzne zlepšováky.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here