Modely iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max nám priniesli niekoľko zmien, medzi ktorými sa nenechal zahanbiť ani nový Dynamic Island. Kontroverzný výrez Notch bol v prípade Pro zariadení nahradený interaktívnym ostrovčekom, ktorý sa prispôsobuje na základe operácií s iPhonom. Jedná sa o šikovný spôsob, ako zakryť hardvérový výrez prednej kamery a senozru Face ID. Vývojári aplikácií tretích strán už experimentujú, ako posunúť túto vychytávku ešte o krok ďalej.

Prečítajte si tiež  Dynamic Island už ponúka aj Android. Exkluzívna funkcia pre iPhone 14 Pro funguje na zariadení od Xiaomi

Vývojári tretích strán sa pustili do vytvárania grafických bodov na ploche Dynamic Islandu, ktoré sa perfektne dajú využiť aj na zakomponovanie herných prvkov. Výborný príklad uviedol na svojom Twitteri vývojár Kriss Smolka, ktorý stojí za výtvormi ako WaterMinder alebo HabitMinder. Pozrite sa na využitie Dynamic Islandu v koncepte novej hry na iPhone uvedenej nižšie.

V ukážke hry Hit the Island sa používa odrazová plocha v spodnej časti na odrazenie loptičky na Dynamic Island, ktorý slúži ako zachytný bod. Zatiaľ nie je jasné, či spoločnosť Apple umožní tento druh interakcie s „Dynamickým ostrovčekom“, no podľa vývojárov by tým práca s s aplikáciami a hrami nabrala úplne iný rozmer.

Spoločnosť Apple navrhla Dynamic Island tak, aby sa mohol meniť a prispôsobovať svojmu tvaru podľa toho, čo sa nachádza na obrazovke iPhonu v daný moment. Hlavnou myšlienkou je využívanie plochy vo forme informačného centra aj pri práci s inými aplikáciami. Čo hovoríte na túto vychytávku Vy? Podeľte sa s nami v komentároch pod článkom.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here