Spoločnosť Apple začiatkom tohto mesiaca oznámila, že v rámci systému iOS 16.1 zavedie očakávanú funkciu Live Activities. Tá umožní používateľom iPhonu mať prehľad o dianí v reálnom čase, napríklad o skóre v športovom zápase alebo o stave donášky jedla. Live Activities (alebo ak chcete živé aktivity) budú dostupné priamo zo zamknutej obrazovky. V prémiových modeloch iPhone 14 Pro a Pro Max budú Live Activities integrované s interaktívnym výrezom Dynamic Island.

Prečítajte si tiež  Dynamic Island budete môcť s iOS 16.1 ovládať aj jednou rukou

Okrem zobrazenia notifikácií a ďalších informácií v reálnom čase bude možné Dynamic Island v tomto smere dvojako nastaviť. Používatelia tak budú môcť prepínať medzi dvoma Live Activities, ak sledujú viacero úloh alebo udalostí súčasne. Ak je aktívnych viacero aktivít naraz, systém bude prezentovať dvojicu z nich na dynamickom ostrovčeku. Systém vyberie jednu živú aktivitu, ktorá bude pripojená k dynamickému ostrovu, zatiaľ čo druhá sa zobrazí oddelene.

Dvojaké zobrazenie pre živé aktivity

V informáciách zo strany spoločnosti Apple sa dodáva, že keď sa používatelia dotknú a podržia zobrazenie živej aktivity, systém zobrazí obsah v rozšírenej prezentácii, rovnako ako v prípade kompaktnej verzie. K dispozícii tak bude viac informácií, ktoré môžete kedykoľvek minimalizovať alebo prepnúť.

Živé aktivity na Dynamic Islande v iPhone 14 Pro
Zdroj: MacRumors

Na dynamickom ostrove systém po skončení živej aktivity okamžite odstráni jej obsah. V predvolenom nastavení systém zobrazuje živú aktivitu na uzamknutej obrazovke až štyri hodiny po jej skončení, aby mali ľudia čas pozrieť si jej poslednú aktualizáciu obsahu. Možnosť však bude možné obmedziť aj na kratší čas. Táto funkcia sa perfektne hodí napríklad pri výsledkoch športových zápasov. Živé aktivity sa tiež prispôsobujú farebnej schéme svetlého a tmavého režimu, ako aj stlmenej obrazovke na Always on displeji.

Apple uvádza, že systém iOS 16.1, ktorý je v súčasnosti v beta verzii bude vydaný neskôr v tomto roku. Okrem pridania podpory pre živé aktivity v aplikáciách tretích strán bude aktualizácia obsahovať novú možnosť nabíjania čistou energiou (iba pre používateľov v USA) a pridá podporu pre príslušenstvo Matter pre inteligentnú domácnosť.

Živé aktivity na Dynamic Islande v systéme iOS 16 na iPhone 14 Pro
Zdroj: MacRumors

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here