Elon Musk sa v posledných týždňoch spája hlavne s odkúpením sociálnej siete Twitter, čo sa mu pred pár dňami nakoniec aj podarilo. Známy filantrop je známy tým, že ak s niečim nesúhlasí, pri kritike si neberie servítky pred ústa. V jeho hľadáčiku sa najnovšie objavil streamovací gigant Netflix, ktorý vo veľkom prichádza o predplatiteľov.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Elon Musk pôjde pred súd. Twitter ho zažaloval!

Kým Netflix v prípade úbytku predplatiteľov označuje za dôvod zdieľanie hesiel, Musk vidí problém niekde úplne inde. Podľa neho je väčšina obsahu na streamovacej službe doslova nepozerateľná a to z dôvodu prehnanej politickej korektnosti alebo ak chcete „Woke Mindu“.

Tento fenomén posledných rokov sa ocitol v zuboch mnohých ľudí, ktorí považujú prístup Netflixu za prehnaný a príliš zainteresovaný v otázkach spoločenskej, rodovej alebo rasovej rovnosti. Veľká skupina divákov sa totiž domnieva, že prehnané poukazovanie na spoločenské otázky má skôr opačný dopad a ľudí rozdeľuje ešte viac.

https://twitter.com/elonmusk/status/1516600269899026432?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1516600269899026432%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Ffontech.startitup.sk%2Felon-musk-sa-smeje-z-netflixu-kritizuje-vlastnost-ktora-vadi-aj-mnohym-slovakom%2F

Politická korektnosť samozrejme hrá rolu aj v prípade ostatných veľkých hráčov na poli streamovacích služieb, no v prípade Netflixu je  podľa slov Elona Muska tak prehnaná, že sa stala „vírusom, ktorý robí Netflix nepozerateľným„.

Musk sa niekoľkokrát k téme „prehnaný Woke Mind“ vyjadril už v minulosti a často reaguje na túto tému aj na rôzne príspevky na Twitteri. Aký názor máte na túto otázky vy? Je podľa vás dôraz na politickú korektnosť v prípade Netflixu prehnaný? Podeľte sa s nami o názor v komentároch pod článkom.

Prečítajte si tiež  Nad Netflixom sa zmráka. Firma ruší seriály a prepúšťa zamestnancov

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJVariety
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.