Vyzerá to tak, že Mark Zuckerberg má nového konkurenta. Najbohatší muž na svete Elon Musk sa totiž dohodol na odkúpení spoločnosti Twitter Inc. za neuveriteľných 44 miliárd amerických dolárov. Ide pritom o jednu z najväčších transakcií v rámci akvizície firmy v histórii biznisu.

Samotný Twitter bude po 16 rokoch existencie vlastniť úplne nový majiteľ, pričom jeho investori dostanú 54,20 USD za akciu. Je pozoruhodné, že Elon Musk za platformu zaplatil o 38 percent viac, v porovnaní so záverečnou hodnotou akcií z 1. apríla 2022.

- Reklama -

Práve po tomto dátume zverejnil miliardár informáciu o tom, že v spoločnosti Twitter Inc má pomerne veľký podiel a to vyvolalo výrazný rast akcií. V súčasnosti je obchodovanie s nimi pozastavené.

Len pripomenieme, že práve Elon Musk je na tejto sociálnej sieti veľmi aktívny. V súčasnosti ho sleduje viac ako 83 miliónov používateľov, pričom toto číslo má do budúcnosti potenciál rásť. Generálny riaditeľ spoločnosti SpaceX, Tesla, The Booring Company a ďalších pritom už od januára začal zhromažďovať podiel v spoločnosti Twitter, vďaka čomu sa mu podarilo získať približne deväť percent z jej celkovej hodnoty.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dátum predstavenia a všetky očakávané novinky (aktualizované 12. 5. 2022)

Zaujímavé tiež je, že ešte v marci Musk tvrdil, že algoritmy sociálnej siete sú neobjektívne a kanály sú zahltené automatizovanými nevyžiadanými príspevkami. Naznačil tiež, že nárast počtu používateľov Twitteru je nafúknutý botmi.

Muskov Twitter bude baštou slobody prejavu

Zdroj: Daniel Oberhaus (úprava redakcie)

Po tom, ako odmietol pozvanie do predstavenstva spoločnosti, 14. apríla ponúkol Twitteru, že sa stane súkromnou spoločnosťou, pričom povedal, že z platformy urobí „baštu slobody prejavu“. Taktiež zverejnil svoj plán, ako by posunul Twitter na novú úroveň.

V rámci neho sme sa stretli s praktickými ale aj veľmi kurióznymi nápadmi, ako napríklad:

  • Umožniť používateľom upravovať tweety
  • Bojovať proti šíreniu botov
  • Premeniť sídlo spoločnosti v San Franciscu na útulok pre bezdomovcov
Prečítajte si tiež  iOS 16 a iPadOS 16: dátum predstavenia, podporované zariadenia a všetky očakávané novinky (aktualizované 16. 5. 2022)

Uvidíme, ako sa bude Twitter po Muskovej akvizícii vyvíjať ďalej. Sociálna sieť môžes novým majiteľom veľa získať ale rovnako aj veľa stratiť. Čo si myslíte vy? Povedie ju miliardár správnym smerom? Dajte nám vedieť do komentárov.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJaljazeera
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.