Viete si predstaviť, že budete platiť za Facebook alebo Instagram? Zdá sa, že Mark Zuckerberg sa inšpiroval priamo Elonom Muskom a jeho predplatným Twitter Blue. Ako totiž informuje zahraničný portál The Verge, spoločnosť Meta, pod ktorú spadá Facebook, Instagram, WhatsApp a ďalšie služby už od budúceho týždňa spustí nový produkt s názvom „Meta Verified“. Nebude vôbec lacný.

Nové predplatné prinesie niekoľko benefitov, ktoré používatelia určite ocenia. Zďaleka však nebude určené pre všetkých, ale ťažiť by z neho mali najmä tvorcovia s veľkým publikom. Skrz Meta Verified budete môcť overiť svoj účet prostredníctvom preukazu totožnosti, na základe čoho vám bude udelený modrý odznak. Mark Zuckerberg hovorí o riešení, ktoré by malo pomôcť zamedziť odcudzeniu identity. Práve veľké profily mávajú problémy s tým, že ich kopírujú iné účty.

Zuckerberg tiež sľubuje, že používatelia, ktorí si zaplatia mesačné predplatné dostanú priamy prístup ku zákazníckej podpore spoločnosti Meta. Akonáhle teda nastane nejaký problém, komunikácia by mala byť rýchlejšia a jednoduchšia.

Spoločnosť Meta si od tejto zmeny, ktorá odštartuje na Novom Zélande a v Austrálii sľubuje, že zvýši celkovú bezpečnosť Facebooku aj Instagramu. Ostatné krajiny sa jej dočkajú čoskoro.

Cena za predplatné na Facebooku alebo Instagrame bude na iOS vyššia 

Mark Zuckerberg, generálny riaditeľ spoločnosti Facebook
Zdroj: Hypebeast

No a koľko bude nové predplatné stáť? Služba Meta Verified nebude vôbec lacná. Štartovať má zo začiatku na cene 11,99 $ / mesačne pre používateľov s operačným systémom Android a až 14,99 $ / mesačne pre používateľov s operačným systémom iOS. Rozdiel v cene teda predstavuje 25 %, čo je pomerne vysoké číslo.

Netreba však zabúdať, že poplatky v App Store sú ešte vyššie a pohybujú sa až na úrovni 30 %. Mark Zuckerberg sa teda týmto spôsobom postavil spoločnosti Apple podobne, ako to nedávno urobil Elon Musk.

Loopi
REKLAMA

O tom, ako to bude s dostupnosťou nového predplatného na Slovensku zatiaľ veľa nevieme. Na podrobnejšie informácie si ešte budeme musieť počkať. Každopádne nás zaujíma váš názor na novú spoplatnenú službu. Privítali by ste ju alebo je pre vás zbytočná?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  55″ 4K TV kúpite v zľave za veľmi nízku cenu. Má tenké rámiky a kvalitný JVC zvuk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -