Elon Musk prepracoval kompletne celý systém predplatného na sociálnej sieti Twitter. Niektorí tieto novinky privítali a iní ich zas kritizujú. Miliardár chce ale dosiahnuť to, aby platforma lepšie profitovala priamo na používateľoch a nie len na reklame. Téme sa venoval portál The Information.

Nový šéf Twitteru si tiež veľmi dobre uvedomuje, aké má spoločnosť Apple vysoké poplatky za každú transakciu, ktorá sa uskutoční prostredníctvom internetového obchodu App Store. Musk to už viackrát verejne kritizoval a teraz sa rozhodol aj konať. Pokiaľ si kúpite Twitter Blue cez iPhone, zaplatíte viac. A nie je to malý rozdiel.

Zatiaľ čo cena predplatného sa bude prostredníctvom internetovej stránky pohybovať na úrovni 7,99 $ / mesačne, ak si ho aktivujete cez iPhone, pripraviť si musíte až 11 $ / mesačne. Cena sa zdvihne presne o 30 %, čo predstavuje províziu spoločnosti Apple.

Elon Musk v minulosti povedal, že Apple vyberá globálnu daň za internet. Teraz to môže všetkým ukázať

Elon Musk a Tim Cook
Zdroj: Joe Skipper / Reuters / Apple (úprava redakcie)

O tejto zmene mali byť podľa portálu The Information informovaní niektorí zamestnanci platformy, no nakoľko je Elon Musk známy tým, že viaceré rozhodnutia robí rýchlo a bezhlavo, je dosť možné, že sa predplatné takýmto spôsobom zvýši až niekedy v blízkej budúcnosti.

A aj keď sa táto zmena môže javiť na prvý pohľad nevinne, pravda je taká, že Elon Musk vie presne čo robí. V minulosti totiž kritizoval spoločnosť Apple za to, že svojimi obchodnými podmienkami v App Store zaviedla globálnu daň za internet.

Ľudia si navyše pri nastavovaní predplatného veľmi dobre rozmyslia, či budú platiť iba 7,99 $ / mesačne Twitteru alebo 11 $ / mesačne, z ktorých 3 $ v podstate len tak pošlú na účet spoločnosti Apple. Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Elon Musk totálne zabíja Twitter. Stratil skoro 3/4 svojej hodnoty
Môže ťa zaujímať
- Reklama -