Bezpečnosť je prvoradá. Vedia to aj v najväčšej sociálnej sieti na svete a preto zavádzajú nové opatrenia. Cez aplikáciu Messenger bude možné preposielať jednu správu len piatim ľuďom alebo skupinám.

Messenger chce zamedziť šíreniu poplašných správ

Koronavírus preveril aj sociálne siete. Počas pandémie sa prišlo na viaceré nedostatky, ktoré sa momentálne riešia. Facebook zavádza limity pre Messenger v oblasti preposielania správ. Ten istý text môžete od teraz zdieľať len s piatimi ďalšími osobami alebo skupinami.

Kompetentní tento krok vysvetlili prostredníctvom tlačovej správy. Cieľom je poskytnúť vyššiu bezpečnosť a ochranu súkromia. Nemusí sa to týkať len samotných používateľov sociálnej siete.

Hromadným preposieľaním sa doteraz ľahko šírili dezinformácie, konšpirácie, poplašné správy či iný škodlivý obsah. Niečo podobné bolo pred pár mesiacmi zavádzané aj vo WhatsAppe (ktorý patrí Facebooku) a výsledky sú priaznivé.

Smutný príklad z Indie

V tlačovej správe sa nachádzal aj jeden smutný príklad, ktorý celý dnešný krok perfektne vysvetľuje. Začiatkom roka sa v Indii šírili falošné správy o únose detí istým mužom (zverejnené bol aj jeho meno).

Pán túto formu „ohovárania“ nezniesol a spáchal samovraždu. Celé sa to týkalo sociálnej siete WhatsApp. Vývojári boli zdesení a tak sa rozhodli okamžite konať. Navrhli viacero zmien, ktoré rýchlo pretavili do praxe. Po pár mesiacoch sa ukázali ako účinné a tak sa zavádzajú na ďalších platformách.

zdroj

Prečítajte si tiež  Apple čoskoro zavedie USB-C pre nové iPhony. Funkcia portu však bude značne limitovaná
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.