Ako píše Macrumors, dnes si pripomíname 10. výročie od predstavenia prvého MacBooku Pro s Retina displejom, ktorý ponúkol ako prvý vysoké rozlíšenie zobrazovacej jednotky a zároveň kompletne prepracovaný dizajn. Do jeho útrob sa podarilo spoločnosti Apple vložiť vysoký výkon, ktorý mohli okamžite používať profesionáli z celého sveta.

15-palcový MacBook Pro Retina bol pôvodne predstavený na konferencii WWDC 2012. V porovnaní s predchádzajúcim modelom mal oveľa tenší dizajn, keďže spoločnosť Apple odstránila zabudovaný ethernetový port, port FireWire a CD/DVD mechaniku.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Notebook bol však stále vybavený dvoma Thunderbolt portami, dvoma USB-A portami, HDMI, slotom na kartu SD, nabíjaním skrz MagSafe 2 a jackom na slúchadlá.

„MacBook Pro s Retina displejom posúva hranice výkonu a prenosnosti na úroveň, ktorú neprináša žiadny iný notebook,“ uviedol generálny riaditeľ spoločnosti Apple Tim Cook v tlačovej správe, v ktorej oznámil nový vtedy nový počítač. „S nádherným Retina displejom, architektúrou, ktorá je bleskovo rýchla, a radikálne tenkým a ľahkým dizajnom, je nový MacBook Pro najpokročilejší Mac, aký sme kedy vytvorili.“

MacBook Pro Retina (2012) a jeho hardvér 

MacBook Pro, retina,
Apple

V čase uvedenia na trh spoločnosť Apple uvádzala, že MacBook Pro Retina má najvyššie rozlíšenie displeja (spomedzi notebookov) na svete, a to 220 pixelov na palec. Počítač poháňali štvorjadrové procesory Intel Core i7 tretej generácie a bol vybavený grafikou NVIDIA GeForce GT 650M. Operačná pamäť dosahovala až 16 GB RAM a úložisko 768 GB SSD.

Cena prvého MacBooku Pro 15″ s Retina displejom sa v Spojených štátoch amerických začínala na 2 199 dolároch. V októbri 2012 spoločnosť Apple oznámila aj 13-palcový MacBook Pro s Retina displejom, ktorého cena začínala na nižšej sume 1 699 USD. Oba notebooky sú teraz na zozname zastaraných produktov spoločnosti Apple.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -