Ešte začiatkom apríla sme vás informovali o tom, že aplikácia WhatsApp začne bojovať proti falošným správam novým spôsobom. Nikto presne nevedel odhadnúť, do akej miery bude tento boj úspešný. Dnes sa ukazuje, že to bol skvelý a účinný nápad!

Až o 70% menej falošných správ vo WhatsAppe!

Počas aktuálnej zdravotnej krízy sú falošné správy, dezinformácie a konšpiračné teórie to posledné, čím potrebujme ľudí strašiť. Aj preto sa rozhodli kompetentní v aplikácii WhatsApp (ale aj v Messengeri) zakročiť voči šíreniu takéhoto obsahu. Najväčším rizikom sú v tomto prípade takzvané „hromadné správy“. Jeden používateľ mohol doteraz rozposlať rovnakú informáciu medzi ďalších 20 ľudí. Platforma však zakročila a tento počet výrazne okresala „len“ na 5 ľudí.

No a hoci nikto nevedel, do akej miery toto opatrenie pomôže, ukazuje sa, že výsledok je viac ako fantastický. Podľa nových zistení, sa v aplikácii WhatsApp šíri až o 70% falošného obsahu menej ako tomu bolo pred zavádzaním opatrenia. Ľudia teda nemajú motiváciu posielať tie isté správy kontaktom jednotlivo po tom, ako im to appka dovolí len pre 5 ľudí naraz.

Je dôležité aby sme sa všetci riadili len tým, čo je oficiálne a neverili konšpiračným teóriám, ktoré sa neodolávajú na žiaden relevantný zdroj. Ľudia sú v takýchto ťažkých životných situáciách veľmi ľahko ovplyvniteľní a nedávajú si taký pozor na pôvod jednotlivých informácii.

Inými slovami môžeme na falošnú správu veľmi ľahko naletieť a v niektorých extrémoch aj zbytočne ohrozovať samých seba. Buďme teda ohľaduplní voši ostatným a dávajme si pozor na to, čo kde čítame a zdieľame. Je to pre naše dobro…

WhatsApp testuje novú funkciu. Môžu ju vyskúšať len vyvolení. - svetapple.sk
WhatsApp hlási úspech v boji proti falošným správam!
Prečítajte si tiež  Apple tento rok nepredstaví nový iPhone
Môže ťa zaujímať
- Reklama -