Hovory cez FaceTime už dávno nie sú iba výsadou samrtfónov s logom nahryznutého jablka. Okrem iPhonov a ostatných produktov z portfólia Appleje však možné spojazdniť FaceTime aj na iných produktoch. Možno sa to zdá ako nezmysel, ale funguje to dokonca aj na konzole Xbox.

Prečítajte si tiež  Návod: Ako použiť portrétový mód pre hovory vo FaceTime

Istý používateľ Redditu upozornil na to, že je možné pripojiť sa k hovorom FaceTime z televízora pomocou konzoly Xbox. Samozrejme za predpokladu, že vlastníte externú webkameru a aj spomínanú konzolu. Nastavenie v tomto prípade zahŕňa použitie webovej kamery Logitech C930 pripojenej k Xboxu Series S.

Postupom je jednoduché otvorenie prehliadača Microsoft Edge na Xboxe. Následne je už len potrebné kliknúť na e-mail s odkazom na pripojenie sa do hovoru FaceTime a je hotovo. Xbox sa následne rovnako ako PC alebo iné zariadenie vysporiada so spustením hovoru a o zvyšok sa postará webkamera.

Xbox FaceTime

Nastavenie je teoreticky možné z akéhokoľvek zariadenia s nainštalovaným prehliadačom Google Chrome alebo Microsoft Edge vďaka odkazom FaceTime. Tieto odkazy (FaceTime Links)  predstavila spoločnosť Apple vlani so systémami iOS 15, iPadOS 15 a macOS Monterey. Táto možnosť poskytuje telefonáty v rámci FaceTime používateľom zariadení ako napríklad smartfónom so systémom Android a počítačom so systémom Windows.

Čo je však viac než zaujímavé, tento spôsob nefunguje na zariadení Apple TV. Keďže Apple TV nedisponuje natívnou apkou FaceTime ani potrebnými portami na pripojenie webkamery, FaceTime na nej jednoducho nespustíte. Výnimkou je samozrejme prehrávanie cez AirPlay z iného zariadenia, no videokanál sa bude stále prenášať z kamery hostiteľského zariadenia.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -