Už o niekoľko mesiacov bude vydaná oficiálna verzia iOS 15, iPadOS 15 a macOS 12 Monterey pre všetkých používateľov. Tí sa budú môcť tešiť z množstva inovácií, ktoré spoločnosť Apple predviedla na WWDC 2021.

Patrí sem aj vylepšená aplikácia FaceTime, ktorá po novom dokáže komunikovať so zariadeniami mimo ekosystému spoločnosti Apple. Ak má váš rodinný príslušník, kamarát alebo kolega Andorid či Windows, pomerne jednoducho si s ním zatelefonujete.

Podporované prehliadače pre FaceTime

Na všetko slúži nové rozhranie dostupné cez webový prehliadač, pre ktorý si vytvoríte unikátny odkaz a ten následne pošlete osobe, s ktorou chcete komunikovať. Stačí jediné kliknutie, aby sa dostala na stránku, kde sa s vami spojí, aj keď to bude prostredníctvom úplne inej platformy.

Spoločnosť Apple tvrdí, že jej prepracovaný systém FaceTime hovorov bude fungovať v prehliadači Chrome, Safari či Edge. Tie sú na trhu najrozšírenejšie. Odosielanie videa vyžaduje podporu kódovania H.264.

K hovoru sa nebude potrebné nijako registrovať alebo prihlasovať. Všetko funguje s maximálnym zreteľom na jednoduchosť. Napíšte nám do komentára, čo si o tomto nápade myslíte vy.

Apple z nášho pohľadu prekročilo pomyselnú hranicu, cez ktorú by ešte pred pár rokmi neviedla žiadna cesta. Na strane druhej, zjednodušilo tým prístup ku svojej platforme aj používateľom, ktorí majú iné zariadenia. Za nás teda obrovský palec hore!

 

 

Prečítajte si tiež  Návod: Ako telefonovať cez MacBook alebo iMac? Je to úplne jednoduché.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.