V posledných dňoch sa v súvislosti so spoločnosťou Apple v médiach hovorí nie len o čerstvo predstavenom iPhone 15 a iPhnone 15 Pro, ale aj o trojročnom iPhone 12, ktorému francúzski experti namerali nadmerné hodnoty elektromagnetického žiarenia SAR, kvôli ktorým musí byť jeho predaj v krajine úplne zastavený.

A hoci bol iPhone 12 oficiálne vyradený z ponuky technologického giganta ešte 12. septembra po predstavení iPhonu 15 (na jeho mieste je iPhone 13), zariadenie sa dá stále, ako nové kúpiť u obrovského množstva maloobchodníkov. Technologický gigant preto najskôr reagoval tým, že zariadenie prešlo všetkými testami, reguláciami a normami bez jediného pochybenia a preto sa môže predávať už 3 roky. Keďže to, ale Francúzom nestačilo a problémom sa začali zaoberať aj Belgičania či Nemci, firma sľúbila, že naň nájde plnohodnotné riešenie.

Technologický gigant z Cupertina vo svojom oficiálnom stanovisku uviedol, že opraví každý iPhone 12, ktorý môže mať problémy s nadmerným elektromagnetickým žiarením SAR. Hoci zamestnancom o tejto chybe zakázal rozprávať, už teraz tvrdo pracuje na náprave.

Apple má na problém s iPhonom 12 riešenie 

iPhone 12 radiácia
Zdroj: Unsplash / Thai Nguyen / Amir Hosseini / Vladyslav Cherkasenko (úprava redakcie)

Firma má konkrétne vydať softvérovú aktualizáciu pre používateľov vo Francúzsku, ktorá bude zohľadňovať všetky kritéria na to, aby vyhovovala protokolu používanému francúzskymi regulačnými orgánmi.

Firma však na druhej strane dodáva, že to celé súvisí so špecifickým testovacím protokolom používaným francúzskymi regulačnými orgánmi a nie s bezpečnostným problémom, ktorý by sa v zariadení nachádzal.

Je teda možné, že update nebude dostupný v žiadnej inej európskej krajine, keďže zariadenie spĺňa všetky bezpečnostné štandardy. Na Slovensku sa v súčasnosti predáva po kliknutí na tento odkaz od 580 €. Uvidíme, ako bude celá kauza pokračovať a či spoločnosť Apple skutočne dodrží to, čo Francúzom sľúbila. Nechajme sa prekvapiť.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  5 aplikácii, ktoré sú práve teraz zadarmo
Môže ťa zaujímať
- Reklama -