Spoločnosť Apple definuje štandardnú výdrž bežných Apple Watch na úrovni 18 hodín. Ak si ale zaobstaráte Apple Watch Ultra, môžete sa tešiť na batériu, ktorá zvládne až 36 hodín na jedno nabitie. Zariadenie za to vďačí svojmu obrovskému telu, ktoré výrazne prekonáva štandardnú 45 mm verziu Apple Watch Series 8 / SE 2.

Počas 36 hodín stihnete až 180-krát skontrolovať čas, 90 minút používať rôzne aplikácie a zároveň 60 minút cvičiť s prehrávaním hudby. Toto všetko zahŕňa aj 8 hodín LTE pripojenia a 28 hodín Bluetooth pripojenia k iPhonu.

Samozrejme, skutočná výdrž Apple Watch Ultra sa môže líšiť v závislosti od toho, ako toto zariadenie budete používať.

Ak ste príliš aktívni, hodinky vám možno vydržia maximálne jeden deň. Ak však viacero ich funkcií vrátane LTE nepoužívate pravidelne, výdrž by mohla prekonať bez problémov dva dni. Veď ku podobným hodnotám sa dá so striedmym používaním dopracovať aj s obyčajnými modelmi.

Režim nízkej spotreby predĺži výdrž Apple Watch Ultra skoro dvojnásobne na 60 hodín

Apple Watch Ultra záber z boku
Zdroj: Apple

Všetkému má navyše dopomôcť aj nový režim nízkej spotreby, s ktorým príde operačný systém watchOS 9. Ten bude k dispozícii v Apple Watch Series 4 a novších. Špeciálna funkcia sa zameria na vypnutie a obmedzovanie funkcií, medzi ktoré patrí Always-On displej, automatické spúšťanie tréningov či upozornenia týkajúce sa vášho srdca.

V Apple Watch Ultra by mal režim nízkej spotreby energie zabezpečiť, aby vám toto zariadenie vydržalo až 60 hodín na jedno nabitie.

Pre dlhotrvajúcu výdrž musíte obmedziť aktivity

Apple Watch Ultra
Zdroj: Apple

Apple vo svojich oficiálnych tlačových materiáloch tvrdí, že viacdňová „dobrodružná“ výdrž batérie je založená na režime nízkej spotreby, pričom počas nej môžete vykonať:

  • 15 hodín tréningu
  • Viac ako 600 kontrol času
  • 35 minút používať aplikácie
  • 3 minúty hovorov
  • 15 hodín sledovať spánok
  • 5 hodín pripojenia k iPhonu cez Bluetooth

Pokiaľ budete chcieť túto novinku vyskúšať na Apple Watch Series 8 a SE 2, ktoré majú štandardne 18 hodinovú výdrž, predĺžiť si ju môžete až na 36 hodín.

Režim nízkej spotreby by mal byť dostupný už 12. septembra počas vydania watchOS 9 verejnosti. Apple Watch Ultra vstúpia do predaja neskôr, 23. septembra.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Prečítajte si tiež  Poznáme detaily o Apple Watch 2

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -