Ikona prehliadača Chrome sa sama o sebe stala ikonickým symbolom. Spoločnosť Google ju v priebehu rokov mierne upravovala, ale od roku 2014 ju ponechala v princípe nedotknutú.

Prečítajte si tiež  Vyskúšali sme Face ID s rúškom. Toto by ste mali o novej funkcii vedieť

Teraz však dizajnéri vymysleli drobnú zmenu, pomocou ktorej chcú ikonu optimalizovať pre rôzne operačné systémy ako sú macOS, iOS či Windows. Viac sa tejto téme venoval portál iPhoneHacks.

Poslednú výraznú zmenu ikony prehliadača Chrome vykonala spoločnosť Google ešte v roku 2011, keď sa zbavila „mohutného“ 3D dizajnu a logo začalo pôsobiť jednoduchším dojmom. Zmena v roku 2022 ale odstránila aj náznaky tieňov vo vonkajšom kruhu červenej, žltej a zelenej farby a vytvorila úplne plochú ikonu.

Google

Drobnou korekciou prešli tiež samotné farby, pretože pôvodný prechod z červenej na zelenú nebol príjemný na oko. Zľahka sa teda upravili odtiene, ktoré teraz vyzerajú podstatne lepšie.

Prispôsobené operačným systémom

Najvýznamnejšou zmenou je, že spoločnosť Google vykonala aj úpravy prispôsobené operačným systémom. Dizajnér Elvin, ktorý stojí za ikonou, sa na Twitteri vyjadril, nasledovne: „Chceli sme, aby naša značka vyjadrovala rovnakú úroveň starostlivosti“, akú venujú vývojári operačných systémov svojim ponukám.

Napríklad ikona Chrome v systéme MacOS má pestré farby a jej dizajn pôsobí trojrozmerne. Testovacie verzie v systéme iOS dostali ikonu, ktorá pripomína TestFlight a nesie odznak Beta alebo Dev v ľavom hornom rohu.

Prečítajte si tiež  Recenzia: Kúpil som repasovaný iPhone XS Max so zárukou od tejto spoločnosti. Oplatilo sa?

No a zatiaľ čo v systémoch Windows 10 a 11 má ikona viditeľný gradient, v ChromeOS používa jasnejšie farby bez gradientu, ktoré sa zhodujú s ostatnými systémovými ikonami.

Aktualizovaná ikona sa zavádza s najnovšou aktualizáciou prehliadača Chrome Canary. Zmenu by ste mali na svojom zariadení vidieť v najbližších mesiacoch. Čo si myslíte o vývoji dizajnu ikon prehliadača Google Chrome v priebehu uplynulých rokov? Podeľte sa s nami o svoje názory v komentároch.

Google

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -