Ak patríte medzi cestovateľov, ktorí si svoje výlety či dovolenky plánujú do poslednej bodky, určite Vás poteší nová vychytávka v rámci Google Maps. Aplikácia od spoločnosti Google získa v systémoch iOS a Android novú funkciu, vďaka ktorej sa dozviete koľko budete musieť zaplatiť za mýto na zvolenej trase.

Prečítajte si tiež  Street View od Google oslvauje 15 rokov. Firma prináša zaujímavú funkciu a novú kameru ako darček

Vďaka tejto novinke vám aplikácia ešte predtým ako sa vydáte na cestu zobrazí odhadovanú cenu mýta a všetkých poplatkov, ktoré si môžete započítať do rozpočtu. Google uvádza, že informácie o poplatkoch pochádzajú od miestnych mýtnych úradov a zahŕňajú faktory ako napríklad to, či máte alebo nemáte mýtny preukaz, aký je deň v týždni a koľko sa očakáva, že bude mýto stáť v konkrétnom čase, keď budete prechádzať.

V nastaveniach aplikácie budú k dispozícii možnosti zobrazenia cien mýta s preukazom alebo bez neho. Spoločnosť Google však upozorňuje, že cena sa môže na mnohých miestach meniť v závislosti od použitého spôsobu platby. K dispozícii bude aj možnosť úplne sa vyhnúť trasám prechádzajúcim cez spoplatnené cesty, ktorú Google Mapy vygenerujú.

Ako tomu však v prípade zavádzania nových funkcií býva, Slovensko a okolité štáty si budú musieť počkať. Funkcia cien mýta bude najskôr k dispozícii pre takmer 2 000 spoplatnených ciest v USA, Indii, Japonsku a Indonézii.  Možnosť bude následne pokrytá aj v ďalších krajinách, no zatiaľ nevieme, v ktorej vlne sa bude nachádzať Slovensko.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -