Ak patríte medzi cestovateľov, ktorí si svoje výlety či dovolenky plánujú do poslednej bodky, určite Vás poteší nová vychytávka v rámci Google Maps. Aplikácia od spoločnosti Google získa v systémoch iOS a Android novú funkciu, vďaka ktorej sa dozviete koľko budete musieť zaplatiť za mýto na zvolenej trase.

Vďaka tejto novinke vám aplikácia ešte predtým ako sa vydáte na cestu zobrazí odhadovanú cenu mýta a všetkých poplatkov, ktoré si môžete započítať do rozpočtu. Google uvádza, že informácie o poplatkoch pochádzajú od miestnych mýtnych úradov a zahŕňajú faktory ako napríklad to, či máte alebo nemáte mýtny preukaz, aký je deň v týždni a koľko sa očakáva, že bude mýto stáť v konkrétnom čase, keď budete prechádzať.

- Reklama -

V nastaveniach aplikácie budú k dispozícii možnosti zobrazenia cien mýta s preukazom alebo bez neho. Spoločnosť Google však upozorňuje, že cena sa môže na mnohých miestach meniť v závislosti od použitého spôsobu platby. K dispozícii bude aj možnosť úplne sa vyhnúť trasám prechádzajúcim cez spoplatnené cesty, ktorú Google Mapy vygenerujú.

Ako tomu však v prípade zavádzania nových funkcií býva, Slovensko a okolité štáty si budú musieť počkať. Funkcia cien mýta bude najskôr k dispozícii pre takmer 2 000 spoplatnených ciest v USA, Indii, Japonsku a Indonézii.  Možnosť bude následne pokrytá aj v ďalších krajinách, no zatiaľ nevieme, v ktorej vlne sa bude nachádzať Slovensko.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -