Najpopulárnejšia aplikácia pre zobrazovanie máp a navigácie sa už čoskoro dočká zaujímavej vychytávky. Spoločnosť Google oznámila, že Google Maps dostanú nové zobrazenie „Immersive View“, ktoré využíva umelú inteligenciu a vysokokvalitné 3D vykresľovanie na simuláciu údajov v reálnom čase.

Prečítajte si tiež  Nová funkcia Google Maps nás bude varovať pred preľudnenými oblasťami

Firma Google opisuje „Immersive View“ (alebo ak chcete Pohlcujúci Pohľad) ako technológiu spájajúcu miliardy snímok Street View a leteckých snímok do bohatého digitálneho modelu sveta, ktorý bude dostupný pre užívateľov v reálnom čase.

Vďaka novému zobrazeniu si používatelia budú môcť v Google Mapách pozrieť pamiatky a ich okolie z každej strany so simuláciou počasia alebo časti dňa. Podobne ako pri zaužívaných funkciách 3D modelingu bude aj v tomto zobrazení dostupný rýchly informačný prehľad o sledovaných objektoch a dokonca aj možnosť virtuálne vstúpiť do budovy.

Ako ukazuje video, nový Immersive view šikovne kombinuje živé dopravné, meteorologické a astronomické údaje zo služieb Google Maps, Google Earth a Street View. Tieto údaje sú doplnené o animácie digitálnych modelov, ktoré sa vďaka umelej inteligencii menia v závislosti od počasia alebo iných vplyvov.

Používatelia budú môcť preskúmať pamiatky, podniky alebo iné budovy aj zvnútra v podrobných 3D zobrazeniach za predpokladu, že sú tieto údaje budú k dispozícii.

Google tvrdí, že Immersive view bude fungovať takmer na každom zariadení, čo ale môže evokovať vylúčenie podpory pre staršie smartfóny. Novinka bude zo začiatku dostupná pre mestá Los Angeles, Londýn, New York, San Francisca a Tokio ešte tento rok, pričom ďalšie mestá pribudnú v ďalšej vlne.

Zdroj: YouTube / Tim Hardwick

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -