Spoločnosť Apple už dnes vydá očakávanú aktualizáciu iOS 16, ktorá sa doteraz nachádzala v štádiu beta testovania. Jednou z najdôležitejších noviniek je úprava uzamknutej obrazovky na iPhone, do ktorej dorazia aj nové widgety. Táto vychytávka samozrejme nebude k dispozícii iba pre aplikácie od Apple, ale aj pre vývojárov tretích strán. O prvý pohľad na nové widgety sa postarala firma Google, ktorá sympaticky povýši svoje aplikácie.

Prečítajte si tiež  5 zaujímavých funkcií, ktoré už dnes prinesie nový iOS 16

Nové widgety sa budú týkať celej ponuky Google aplikácií a to konkrétne Google, Gmail, Google Maps, Chrome, Google News a Google Drive. Firma tvrdí, že widgety na uzamknutej obrazovke budú k dispozícii už v najbližších týždňoch, keď budú aplikácie pre systém iOS 16 postupne aktualizované v obchode App Store. Widgety umožňujú používateľom rýchlo spustiť aplikácie Google zo zamknutej obrazovky a poskytujú informácie v reálnom čase.

Google prinesie pre svoje aplikácie tieto novinky

  • Google: vyhľadávanie prostredníctvom textu, hlasu alebo fotoaparátu
  • Gmail: Zobrazenie počtu správ v doručenej pošte
  • Chrome: vyhľadávanie hlasom alebo režim inkognito
  • Disk Google: Rýchly prístup k súborom a priečinkom označeným hviezdičkou
  • Mapy Google: Zobrazenie aktualizácií dopravných informácií v reálnom čase odhadovaného času cesty na často navštevované miesta
  • Správy Google: Zobrazenie titulkov v reálnom čase
Google widget na uzamknutej ploche iPhonu so systémom iOS 16
Zdroj: Google
Google widget na uzamknutej ploche iPhonu so systémom iOS 16
Zdroj: Google
Google widget na uzamknutej ploche iPhonu so systémom iOS 16
Zdroj: Google

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -