Očakávaná systémová aktualizácia iOS 16 bude po dlhom beta testovaní spustená už dnes pre všetkých používateľov. Nový jablkový upgrade dorazí s hromadou noviniek, ktorých sa však nedočkáme hneď pri spustení aktualizácie. Podobne ako v minulom roku, si na niektoré vychytávky budeme ešte chvíľu počkať. Vybrali sme pre Vás niekoľko zaujímavých noviniek, ktoré získate už dnes a to hneď po nainštalovaní iOS 16.

Prečítajte si tiež  Kedy sa bude dať stiahnuť iOS 16? Poznáme presný dátum aj čas

Nové prispôsobenie uzamknutej obrazovky

Hlavnou novinkou systému iOS 16 je možnosť prispôsobiť si uzamknutú obrazovku pomocou viacvrstvových tapiet, widgetov alebo personalizovaných fontov pre dátum a čas. K dispozícii bude tiež hromada obrázkov, ktoré sa budú počas dňa náhodne meniť. Apple tak po prvýkrát sprístupní možnosť väčšieho zásahu do uzamknutej plochy.

Zamknutá obrazovka iPhonu so systémom iOS 16
Zdroj: BGR

V novej galérii obrazovky nájdeme celý rad možností ako napríklad tapety počasia so živými poveternostnými podmienkami alebo tapety s astronomickými prvkami. Systém iOS 16 obsahuje podporu viacerých možností pre uzamknutú obrazovku, takže vaše obľúbené tapety si môžete jednoducho meniť a presúvať.

Úprava a zrušenie odoslania iMessage

S iOS 16 sa už nemusíte obávať o prekliky či chyby v konverzáciách. Nový systém zavedie možnosť dočasne upraviť alebo zrušiť odoslanie správ v rámci iMessage. V apke taktiež pribudne možnosť označenia konverzácie ako neprečítanú aj po jej otvorení.

Úprava iMessages v systéme iOS 16 na iPhone
Zdroj: Apple

Apple umožní upravovať správy iMessage 15 minút po jej odoslaní, pričom v jednej správe je povolených až päť úprav. Nie je to však až tak nepriestrelné. Príjemcovia totiž môžu vidieť záznam o úpravách správy, pričom na zariadeniach so systémom iOS 15 alebo starším sa upravené správy prijímajú ako nová správa s textom „Upravené“.

Hudobný prehrávač na celej obrazovke

V systéme iOS 16 sa dávky vylepšení dočká aj hudobný prehrávač. Na uzamknutej obrazovke bude opätovne zavedený prehrávač hudby s veľkým zobrazením cover artu a farebne zladenou tapetou v pozadí.

Zobrazenie hudobného prehrávača na zamknutej obrazovke systému iOS 16
Zdroj: Apple

Spoločnosť Apple naposledy ponúkala tento formát na uzamknutej ploche ešte v časoch systému iOS 10, ktorý bol vydaný v roku 2016. Používatelia však dostanú na výber. Ak sa vám toto zobrazenie nepáči, môžete ťuknutím na spodnú časť displeja minimalizovať hudobný prehrávač a vrátiť sa k štandardnému vizuálu ako doteraz.

Podpora nových herných ovládačov

iPhony sú v systéme iOS 16 vybavené podporou mnohých ďalších herných ovládačov Bluetooth, z ktorých vyčnievajú hlavne známe gamepady Switch Joy-Cons a Pro Controller určené pre konzolu Nintendo Switch. iPhony so systémom iOS 16 môžete používať buď s jednotlivými ľavými alebo pravými ovládačmi Joy-Con, no dokonca aj s oboma naraz

Herné ovládače Nintendo Joy-Cons pripojené k iPhonu
Zdroj: Appleinsider

Kruhy aktivity a tréningu na iPhone

Zavedením systému iOS 16 sa rozširujú aj funkcie aplikácie Aktivita a možnosti, ako sledovať svoj pohyb aj bez Apple Watch. Vďaka aktualizácii iOS 16 je teraz aplikácia Fitness dostupná na iPhone pre všetkých používateľov, a to aj bez jablkových hodiniek. Aplikácia obsahuje denný krúžok Aktivita, ktorý sa spolieha na pohybové senzory iPhonu a odhaduje spálené kalórie a počet krokov za deň.

Aplikácia Fitness na iPhone v systéme iOS 16
Zdroj: Apple

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -