Očakávaná systémová aktualizácia iOS 16 bude po dlhom beta testovaní spustená už dnes pre všetkých používateľov. Nový jablkový upgrade dorazí s hromadou noviniek, ktorých sa však nedočkáme hneď pri spustení aktualizácie. Podobne ako v minulom roku, si na niektoré vychytávky budeme ešte chvíľu počkať. Vybrali sme pre Vás niekoľko zaujímavých noviniek, ktoré získate už dnes a to hneď po nainštalovaní iOS 16.

Nové prispôsobenie uzamknutej obrazovky

Hlavnou novinkou systému iOS 16 je možnosť prispôsobiť si uzamknutú obrazovku pomocou viacvrstvových tapiet, widgetov alebo personalizovaných fontov pre dátum a čas. K dispozícii bude tiež hromada obrázkov, ktoré sa budú počas dňa náhodne meniť. Apple tak po prvýkrát sprístupní možnosť väčšieho zásahu do uzamknutej plochy.

- Reklama -
Zamknutá obrazovka iPhonu so systémom iOS 16
Zdroj: BGR

V novej galérii obrazovky nájdeme celý rad možností ako napríklad tapety počasia so živými poveternostnými podmienkami alebo tapety s astronomickými prvkami. Systém iOS 16 obsahuje podporu viacerých možností pre uzamknutú obrazovku, takže vaše obľúbené tapety si môžete jednoducho meniť a presúvať.

Úprava a zrušenie odoslania iMessage

S iOS 16 sa už nemusíte obávať o prekliky či chyby v konverzáciách. Nový systém zavedie možnosť dočasne upraviť alebo zrušiť odoslanie správ v rámci iMessage. V apke taktiež pribudne možnosť označenia konverzácie ako neprečítanú aj po jej otvorení.

Úprava iMessages v systéme iOS 16 na iPhone
Zdroj: Apple

Apple umožní upravovať správy iMessage 15 minút po jej odoslaní, pričom v jednej správe je povolených až päť úprav. Nie je to však až tak nepriestrelné. Príjemcovia totiž môžu vidieť záznam o úpravách správy, pričom na zariadeniach so systémom iOS 15 alebo starším sa upravené správy prijímajú ako nová správa s textom „Upravené“.

Hudobný prehrávač na celej obrazovke

V systéme iOS 16 sa dávky vylepšení dočká aj hudobný prehrávač. Na uzamknutej obrazovke bude opätovne zavedený prehrávač hudby s veľkým zobrazením cover artu a farebne zladenou tapetou v pozadí.

Zobrazenie hudobného prehrávača na zamknutej obrazovke systému iOS 16
Zdroj: Apple

Spoločnosť Apple naposledy ponúkala tento formát na uzamknutej ploche ešte v časoch systému iOS 10, ktorý bol vydaný v roku 2016. Používatelia však dostanú na výber. Ak sa vám toto zobrazenie nepáči, môžete ťuknutím na spodnú časť displeja minimalizovať hudobný prehrávač a vrátiť sa k štandardnému vizuálu ako doteraz.

Podpora nových herných ovládačov

iPhony sú v systéme iOS 16 vybavené podporou mnohých ďalších herných ovládačov Bluetooth, z ktorých vyčnievajú hlavne známe gamepady Switch Joy-Cons a Pro Controller určené pre konzolu Nintendo Switch. iPhony so systémom iOS 16 môžete používať buď s jednotlivými ľavými alebo pravými ovládačmi Joy-Con, no dokonca aj s oboma naraz

Herné ovládače Nintendo Joy-Cons pripojené k iPhonu
Zdroj: Appleinsider

Kruhy aktivity a tréningu na iPhone

Zavedením systému iOS 16 sa rozširujú aj funkcie aplikácie Aktivita a možnosti, ako sledovať svoj pohyb aj bez Apple Watch. Vďaka aktualizácii iOS 16 je teraz aplikácia Fitness dostupná na iPhone pre všetkých používateľov, a to aj bez jablkových hodiniek. Aplikácia obsahuje denný krúžok Aktivita, ktorý sa spolieha na pohybové senzory iPhonu a odhaduje spálené kalórie a počet krokov za deň.

Aplikácia Fitness na iPhone v systéme iOS 16
Zdroj: Apple

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -