Technologický priemysel je plný konkurencie, s ktorou sa musí každá spoločnosť vysporiadať po svojom. Google sa rozhodlo jemne „zaútočiť“ na spoločnosť Apple vo svojej poslednej reklame, venovanej 3,5 mm jacku na slúchadlá.

Firma konkrétne propaguje svoj najnovší smartfón Google Pixel 5a s podporou 5G, do ktorého môžete pripojiť aj klasické káblové slúchadlá. V poslednej dobe je trendom, že firmy 3,5 mm jack konektor vo svojich nových zariadeniach vynechávajú, nakoľko zákazníci začínajú preferovať skôr bezdrôtové riešenie.

Zrejme ani netreba pripomínať, že tento trend nastolila práve spoločnosť Apple, ktorá v roku 2016 ako jedna z prvých odstránila zo svojho iPhonu 7 jack. Aj keď sa tomu mnohí čudovali a veľa ľudí túto zmenu kritizovalo, zhruba do dvoch rokov sme si zvykli a dnes to už takmer nikomu nevadí.

„Schytal“ to hlavne Jony Ive! 

Google používa vo svojej reklame veľmi jednoduchú grafiku, kde sa snaží opísať primitívny okruhlý otvor pre 3,5 mm konektor. Taktiež spomína materiály a pocity z pripojenia. Znie to celkom zábavne.

Prečítajte si tiež  Jony Ive a 6 zaujímavých faktov, ktoré ste o ňom nevedeli!

Človek samozrejme nemusí byť expertom, aby okamžite pochopil, na čo vlastne Google s touto reklamou naráža. Robí si srandu z cupertinského technologického giganta a jej bývalého šéfa dizajnu Jonyho Iva, ktorý vedel rovnakým spôsobom komentovať aj menej podstatné detaily na iPhone, iPade či Macu.

Nás v redakcii tento spôsob propagácie pobavil a musíme uznať, že myšlienka reklamy od Google padla na úrodnú pôdu.

Na strane druhej, ako sme už spomenuli vyššie, ľudia postupne prestávajú používať 3,5 mm jack a tak je otázne, či ho Google potrebovalo propagovať až takýmto výrazným spôsobom. Odpoveď však necháme na vás!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -