Len vo februári 2022 sme vás informovali o tom, že celosvetovo uznávaná streamovacia služba HBO Max štartuje na slovenskom trhu. To sme však ešte netušili, že v podobe, v akej sme ju za ten krátky čas spoznali o ňu rýchlo prídeme. Nie je to však také vážne, ako sa na prvý pohľad zdá. Téme sa venoval portál The Verge.

Za všetkým stojí zlúčenie spoločností Warner Bros a Discovery do jednej „Warner Bros. Discovery„, ktoré prebehlo ešte v apríli 2022. Táto zmena sa pochopiteľne dotkla aj služby HBO Max, ktorá pôvodne patrila pod prvú menovanú spoločnosť. 

Vedenie sa však rozhodlo HBO Max spojiť so službou Discovery Plus, na základe čoho vznikne jedna prehľadná aplikácia s ešte väčším množstvom obsahu. Z logických dôvodov ju ale bude potrebné premenovať a tak marketingové oddelenie spoločnosti Warner Bros. Discovery vymyslelo pomerne nevýrazný názov „Max“.

Táto novinka vyplýva zo správy CNBC, ktorá zdôrazňuje, že finálne rozhodnutie ohľadom toho názvu zatiaľ nepadlo, no je najpravdepodobnejšou voľbou, ktorá sa už preveruje právnym tímom spoločnosti Warner Bros. Discovery.

Pokiaľ by to ale s názvom „Max“ celkom nevyšlo, právnici majú overiť aj iné mená, pričom celý projekt sa interne označuje slovíčkom „BEAM“.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here