Náhlavná súprava Apple Vision Pro, ktorú jablková spoločnosť predstavila pred pár mesiacmi sa dostane na trh až v budúcom roku. Do tej doby majú vývojári možnosť vychytať muchy a doladiť systém, aby sa koncoví zákazníci dočkali čo najlepšieho produktu.

V najnovšej beta verzii systému visionOS, ktorý poháňa headset od Apple, boli nájdené zaujímavé informácie. Podľa zistení používateľa M1Astra, ktoré zdieľal na svojom X (Twitter) účte, dostanú displeje Apple Vision Pro až 100 Hz obnovovaciu frekvenciu.

Spoločnosť Apple síce uvádza, že náhlavná súprava Vision Pro beží väčšinou na 90 Hz, no na júnovom podujatí WWDC 2023 prezradila, že dokáže zvýšiť frekvenciu až na 96 Hz, aby bol obraz pre používateľa ešte plynulejší.

Apple Vision Pro ponúkne tri režimy obnovovacej frekvencie

Čerstvo objavený kód potvrdzuje, že najvyššia obnovovacia frekvencia headsetu Vision Pro je 100 Hz, no má to háčik. Tento režim sa totiž aktivuje iba na odstránenie detegovaného 50 Hz blikania z umelej svetelnosti.

Apple Vision Pro Headset
Zdroj: Apple / úprava redakcie

Náhlavná súprava bude mať možnosť prepínať medzi režimami 90 Hz, 96 Hz a 100 Hz, no ako poznamenala aj samotná spoločnosť Apple, vo väčšine prípadoch bude pracovať v režime 90 Hz. V režime cestovania, ktorý sa dá nastaviť keď sa náhlavná súprava používa počas cesty ako napríklad v lietadle, je limit nastavený práve na 90 Hz.

Ak sa chcete dozvedieť viac o tomto revolučnom produkte, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme ho rozobrali do najpodrobnejších detailov.

Prečítajte si tiež  Súprava Apple Vision Pro je extrémne ťažká: Apple o tom vie a už pracuje na náprave

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -