Aj keď vám meno Ned Luke možno nehovorí veľa, tento herec stvárnil hlas a postavu legendárneho Michaela De Santa v hre Grand Theft Auto 5, ktorá prišla na trh ešte pred desiatimi rokmi a do dnešných dní ide o obrovský hit.

Ako informuje portál Dexerto, Luke si chcel pred pár dňami užiť Deň vďakyvzdania spolu so svojimi fanúšikmi, keď streamoval GTA 6 Online. V tom čase, ale netušil, že si „GTA 5“ užije na vlastnej koži. Ako uvidíte na videu nižšie, počas hrania hry mu z ničoho nič zazvonil telefón, pričom sa Luke dozvedel, že pred jeho domom stojí policajná zásahová jednotka SWAT.

Ak už rozmýšľate nad tým, aký trestný čin Ned spáchal, môžeme vás ubezpečiť, že absolútne žiaden. Herec sa stal obeťou veľmi nevhodnej zábavky, ktorá sa v USA nazýva „Swatting„.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Čo je to Swatting? 

Ide o pomerne populárny trend, ktorý sa v poslednom čase dosť rozšíril. Celý problém spočíva v tom, že niekto cudzí podá vymyslené hlásenie orgánom činným v trestnom konaní, pričom tvrdí, že na adrese streamera sa deje určitý stav „núdze“.

Reakciou na to je preventívny príchod SWAT tímu, čo nahlasovateľ môže často pozorovať online priamo na streame a sledovať, ako sa daná osoba v tomto momente zachová.

Luke musel svoj stream preventívne ukončiť, aby mohol ísť celú situáciu riešiť priamo so zásahovou jednotkou.

Dobrou správou, ale je, že Luke na celý incident zareagoval a pohotovo upozornil svojich fanúšikov, že je všetko v poriadku a nachádza sa v bezpečí. Taktiež vyvrátil všetky teórie o tom, že by za týmto incidentom stálo štúdio Rockstar Games, ktoré aktuálne finišuje s hrou GTA 6.

Loopi
REKLAMA

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  GTA San Andreas PC vs. iOS + recenzia!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -