V priebehu rokov sa rozdiely medzi jablkovými operačnými systémami neustále zužovali, čím sa stále viac vylaďuje komunikácia v rámci Apple ekosystému. V posledných generáciách sa k sebe približujú hlavne systémy iPadOS a macOS, keďže iPady v mnohých prípadoch nahradzujú konvenčné notebooky. Prichádzajúci iPadOS 16 má byť ďalším krokom k tomuto prepojeniu.

Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Apple sa posledné roky snaží o to, aby sa iPad správal viac ako notebook než smartfón. V systéme iPadOS 16 plánuje zaviesť zmeny, ktoré tento cieľ podporia, o čom informuje aj renomovaný analytik Mark Gurman z agentúry Bloomberg.

- Reklama -

iPad v úlohe plnohodnotného počítača? Možno už čoskoro

Systém iPadOS 16 bude obsahovať prepracované rozhranie multitaskingu, ktoré uľahčí prepínanie medzi úlohami a zobrazenie otvorených aplikácií. Systém navyše umožní používateľom meniť veľkosť okien a prispôsobovať ich k požadujúcemu zobrazeniu. V novom update by mali byť zavedené nové spôsoby, vďaka ktorým budú môcť používatelia pracovať s viacerými aplikáciami naraz, čo nám vo výsledku sprístupni multitasking na spôsob Macu.

iPad Mini 6
Zdroj: SvetApple

Modely iPad Pro spoločnosti Apple sú rovnako výkonné ako počítače Mac, pretože používajú rovnaký čip M1, no softvérové prostredie vždy zaostávalo a bránilo používaniu tabletu rovnakým spôsobom ako notebook alebo stolný počítač. Zdá sa, že práve táto skutočnosť sa ocitla v hľadáčiku giganta z Cupertina a najbližšie aktualizácie sa to budú snažiť zmeniť.

Nový systém iPadOS 16 sa nám ukáže už v pondelok 6. júna počas očakávanej konferencie WWDC 2022. Vývojári dostanú prístup k testovacím beta verziám už v deň konania eventu, takže v prípade nových funkcií a možností budeme múdrejší už o pár dní. Spolu s iPadOS 16 sa predstavia aj nové verzie všetkých ostatných jablkových systémov, takže sa určite máme na čo tešiť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -