V priebehu rokov sa rozdiely medzi jablkovými operačnými systémami neustále zužovali, čím sa stále viac vylaďuje komunikácia v rámci Apple ekosystému. V posledných generáciách sa k sebe približujú hlavne systémy iPadOS a macOS, keďže iPady v mnohých prípadoch nahradzujú konvenčné notebooky. Prichádzajúci iPadOS 16 má byť ďalším krokom k tomuto prepojeniu.

Prečítajte si tiež  Toto sú všetky zariadenia, ktoré budú podporovať iOS 16 a iPadOS 16

Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Apple sa posledné roky snaží o to, aby sa iPad správal viac ako notebook než smartfón. V systéme iPadOS 16 plánuje zaviesť zmeny, ktoré tento cieľ podporia, o čom informuje aj renomovaný analytik Mark Gurman z agentúry Bloomberg.

iPad v úlohe plnohodnotného počítača? Možno už čoskoro

Systém iPadOS 16 bude obsahovať prepracované rozhranie multitaskingu, ktoré uľahčí prepínanie medzi úlohami a zobrazenie otvorených aplikácií. Systém navyše umožní používateľom meniť veľkosť okien a prispôsobovať ich k požadujúcemu zobrazeniu. V novom update by mali byť zavedené nové spôsoby, vďaka ktorým budú môcť používatelia pracovať s viacerými aplikáciami naraz, čo nám vo výsledku sprístupni multitasking na spôsob Macu.

iPad Mini 6
Zdroj: SvetApple

Modely iPad Pro spoločnosti Apple sú rovnako výkonné ako počítače Mac, pretože používajú rovnaký čip M1, no softvérové prostredie vždy zaostávalo a bránilo používaniu tabletu rovnakým spôsobom ako notebook alebo stolný počítač. Zdá sa, že práve táto skutočnosť sa ocitla v hľadáčiku giganta z Cupertina a najbližšie aktualizácie sa to budú snažiť zmeniť.

Nový systém iPadOS 16 sa nám ukáže už v pondelok 6. júna počas očakávanej konferencie WWDC 2022. Vývojári dostanú prístup k testovacím beta verziám už v deň konania eventu, takže v prípade nových funkcií a možností budeme múdrejší už o pár dní. Spolu s iPadOS 16 sa predstavia aj nové verzie všetkých ostatných jablkových systémov, takže sa určite máme na čo tešiť.

Prečítajte si tiež  Apple sa vo veľkom pripravuje na WWDC 2022. Ak ju chcete sledovať online, uložte si tento odkaz

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -