Koncept predplatného je vo svete čoraz populárnejší a už nejaký ten čas sa spája aj s odoberaním známych osôb. Túto funkciu teraz prináša aj sociálna sieť Instagram, ktorá sa postará o vyššie príjmy pre spoplatnené profily a zároveň sa pokúsi byť atraktívnejšia v porovnaní so svojim aktuálne najväčším konkurentom, sociálnou sieťou TikTok.

Príchod služby „Instagram Subscriptions“ oznámil dnes ráno generálny riaditeľ spoločnosti Meta, pod ktorú spadá Instagram – Mark Zuckerberg. Podľa neho budú mať tvorcovia na svojich profiloch miesto určené len pre obsah, ktorý sa bude zobrazovať výhradne predplatiteľom. Rovnako budú môcť zdieľať príspevky, ktoré nebudú pre bežných používateľov sociálnej siete k dispozícii.

Prečítajte si tiež  9 tipov ako vám môže HomePod mini zjednodušiť každodenný život

O tom, že Instagram zavedie určitú formu predplatného sa hovorilo už oveľa dávnejšie. Jej vývoj však trval nejaký ten čas a ako sa ukázalo, všetko sa podarilo dotiahnuť do finále až v týchto chvíľach. Od spustenie alfa testu v januári majú teraz prístup k službe Instagram Subscriptions desaťtisíce tvorcov v USA. Postupne by sa však tento trend mal dostávať aj do zvyšku sveta.

Predplatné na Instagrame zobrazené na iPhone
Zdroj: Instagram

Predplatné je samozrejme veľká novinka, ktorá zmení spôsob, akým niektorí z nás používajú Instagram. Nižšie sme sa venovali konkrétnym vylepšeniam, na ktoré sa môžu tešiť tvorcovia ale aj ich fanúšikovia.

Chat pre odberateľov 

Zaujímavý spôsob, ako si zarobiť peniaze, môžu predstavovať aj exkluzívne chaty, určené len pre predplatiteľov. Tie sa budú dať vytvárať priamo v schránke alebo v príbehu u tvorcu príspevku a automaticky sa ukončia po 24 hodinách. Ak sa teda bude chcieť influencer zapojiť do komunikácie s predplatiteľmi, nemusí sa obávať, že ho budú „otravovať“ niekoľko dní alebo týždňov. Chaty s predplatiteľmi môžu mať navyše až 30 ľudí, čo otvára ďalšie možnosti komunikácie pre predplatiteľov.

Exkluzívne príspevky pre odberateľov

Pokiaľ budú mať influenceri dostatočné množstvo sledovateľov a rozhodnú sa zaviesť platené členstvo, pridávať budú môcť exkluzívne fotky alebo videá, prípadne ich kombináciu vo formáte carousel. Taktiež však bude možné pridávať aj unikátne príspevky Reels. Predplatitelia budú mať naďalej možnosť tieto príspevky komentovať.

Exkluzívna karta na profile:

Exkluzívna karta na profile používateľa je miestom, kde sa nachádzajú všetky veci týkajúce sa predplatiteľov. Platiaci sledovateľa na nej uvidia exkluzívne príspevky, ku ktorým bežní ľudia nemajú žiaden prístup.

Dajte nám vedieť do komentára, či sa vám tento nápad páči alebo nie. Je už pravdepodobne len otázka krátkeho času, kým sa dostane predplatné v rámci Instagramu aj na Slovensko.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -