Jedna z najpopulárnejších sociálnych sietí na svete TikTok sa preslávila vďaka šialeným výzvam, ktoré sú v niektorých prípadoch poriadne nebezpečné. No a keďže túto platformu navštevujú najmä deti a tínedžeri, kompetentní museli začať celý problém riešiť. TikTok dnes predstavil niekoľko nových nástrojov na moderovanie obsahu, aby bola sociálna sieť bezpečnejšia pre deti, a nové filtre hashtagov pre kanály For You a Following.

Prvá verzia nástrojov dokáže obmedzovať určité typy obsahov a nazýva sa „Úrovne obsahu“. Jej spustenie je naplánované na niektorý z nasledujúcich týždňov, pričom by mala zabezpečiť, že teenageri neuvidia videá, ktoré by pre nich mohli byť potencionálne nebezpečné.

Prečítajte si tiež  Prečo chce Apple získať váš starý iPhone pri predaji toho nového? Dôvodov je viac

TikTok vo svojom oficiálnom vyjadrení píše, že sa na platforme objavuje obsah, ktorý môže zobrazovať „dospelé alebo zložité témy, ktoré môžu odrážať osobné zážitky alebo skutočné udalosti, určené pre staršie publikum“. Úroveň obsahu je navrhnutá tak, aby klasifikovala takýto obsah a priradila mu skóre zrelosti, vďaka ktorému ho nebudú môcť vidieť používatelia vo veku od 13 do 17 rokov.

Ako to bude celé fungovať? 

Ako píše Macrumors, spočiatku budú podľa TikToku manažéri dôveryhodnosti a bezpečnosti prideľovať skóre čoraz populárnejším videám alebo videám, ktoré nahlásia používatelia v aplikácii, a systém sa časom rozšíri tak, aby ponúkal možnosti filtrovania pre celú komunitu, nielen pre tínedžerov.

Vo finálnej verzii špeciálneho nástroja systém napokon sám umožní tvorcom klasifikovať svoj obsah podobne, ako to funguje vo filmoch, televíznych reláciách a videohrách. Práve pri nich sa stretávame s možnosťami vekového obmedzenia.

Nové filtre hashtagov 

TikTok na displeji iPhonu
Zdroj: Unsplash / Franck

Aby toho nebolo málo, okrem úrovní obsahu TikTok čoskoro spustí aj špeciálne filtre hashtagov, ktoré používateľom poskytnú novú úroveň kontroly nad tým, čo sa zobrazí na stránkach Pre vás a Sledované.

Používatelia budú môcť označiť konkrétne slová alebo hashtagy, ktoré nechcú vidieť vo svojich kanáloch, a aplikácia ich bude automaticky filtrovať. Je dokonca až prekvapivé, že niečo podobné prichádza po tak dlhej dobe. Určite pôjde o šikovnú funkciu, ktorá ľuďom zjednoduší používanie apky.

Prečítajte si tiež  Kuo: Tím pracujúci na projekte Apple Car má problémy. Vývoj prebieha už od roku 2014 a stále nevedno, kedy skončí

Táto funkcia má ísť nad rámec jednoduchého filtrovania dospelého alebo problematického obsahu a mohla by sa použiť aj na to, aby algoritmus TikTok prestal zobrazovať témy, ktorých majú už používatelia plné zuby alebo ktoré ich jednoducho nezaujímajú.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -