Užívatelia Instagramu sa už čoskoro môžu tešiť na pridanie novej funkcie, ktorá poteší hlavne tvorcov obsahu. Po veľkom úspechu platforiem Patreon alebo OnlyFans sa do týchto vôd ponára aj Instagram, ktorý už čoskoro prinesie možnosť plateného členstva pre sledovateľov.

Prečítajte si tiež  Na Instagram môžete pridať príspevok už aj z počítačov Mac

Followeri budú mať možnosť podporiť svojich obľúbených tvorcov v podobe paušálneho predplatného vo výške 0.99 – 4.99$. Spôsob platby bude riešený na báze kúpy v aplikácii In App Purchase.

Zavedenie tejto možnosti je jeden z prvých krokov na ceste k tlaku na monetizáciu tehnologického giganta Meta (FACEBOOK), ktorý spravuje Instagram. Zatiaľ ešte nie je zrejmé, či bude obsah dostupný v rôznych verziách alebo či bude možné pridávať fotky a videá pre skupiny platiacich aj neplatiacich followerov zvlášť.

Instagram

Možné však je, že práve tento krok bude mať na svedomí aj implementáciu pridávania „exkluzívnych príbehov“, o ktorých sa firma vyjadrovala ešte začiatkom tohoto roka.

Podobnú funkciu zavádza aj Twitter, YouTube, Snapchat alebo Tiktok, v snahe poskytnúť tvorcom obsahu väčšiu voľnosť a taktiež aj potenciálny zárobok z operovania na sociálnych sieťach.

Čo si o tejto možnosti myslíte vy? Boli by ste ochotní zaplatiť za dodatočný exkluzívny obsah formou členského predplatného? Podeľte sa s nami o svoj názor v sekcii komentárov.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -