Zdá sa, že Rusi definitívne prichádzajú o jednu z najväčších sociálnych sietí na svete. Ako uvádza portál The Guardian, Instagram tu dostal stopku priamo od tamojšej vlády. Stalo sa to po kontroverzných vyhláseniach spoločnosti Meta, ktoré sa týkali tolerovania nenávistných prejavov smerovaných na ruských vojakov a politikov vrátane prezidenta Putina.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Meta sa už od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu angažuje v boji za nastolenie mieru a snaží sa zabrániť šíreniu „proruských“ dezinformácií. Niektoré jej platformy už boli v z týchto dôvodov v krajine obmedzené, no 14. marca došlo k úplnému zastaveniu ich činnosti. Rusi sa už na Instagram v tejto chvíli nedokážu prihlásiť štandardnou cestou a alternatívu zastrešujú jedine VPN služby.

Reakcia na seba nenechala dlho čakať a viacero ruských infliencerov nahralo emotívne videá so slzami v očiach, pretože Instagram predstavoval ich hlavný zdroj príjmov. Niektorí tak zostali úplne bez peňazí a momentálne nevedia, čo bude ďalej.

Tak isto sa hodí v tejto súvislosti spomenúť, že práve cez Instagram sa šírili správy o reálnom dianí na Ukrajine a mnohí Rusi tak prišli o jeden z posledných zdrojov čerstvých informácií, ktoré sa týkali vojenského teroru.

To, ako to celé bude pokračovať ukáže až čas. Zatiaľ to však nevyzerá tak, že sa sociálna sieť blízkej budúcnosti vráti do Ruska. Tamojší obyvatelia si budú musieť poradiť bez nej.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.