V posledných dňoch sme na našom webe zverejnili viacero správ, ktoré sa zaoberali nedokonalosťou operačného systému iOS 15 či iPadOS 15. Používatelia z celého sveta sa sťažujú na množstvo chýb, ktoré tieto novinky priniesli.

Technologický gigant samozrejme všetko sleduje a snaží sa promptne reagovať. Napriek tomu, že aktuálne testuje už druhú beta verziu iOS 15.1, ktorá by mohla byť dostupná v priebehu niekoľkých týždňov, dnes celkom prekvapivo vydáva „nevýrazný“ update s označením iOS 15.0.1 a iPadOS 15.0.1.

iOS 15.0.1 je malý veľký update

V skutočnosti však oprava operačného systému nie je vôbec zanedbateľná, nakoľko veľkosť balíčka na stiahnutie dosahuje na našom redakčnom iPhone 12 Pro Max až 554 MB. Updaty označené ako X.X.1 mávajú za normálnych okolností okolo 100 až 300 MB.

Prečítajte si tiež  Prečo sa Apple Watch nevolajú iWatch? Možno budete prekvapení

Technologický gigant samozrejme zverejnil aj 2 opravy chýb, o ktorých sme okrem iného priniesli aj samostatné články. Je však možné, že novinka toho získala oveľa viac, no šlo o menej podstatné záležitosti o ktorých nebolo nutné písať.

Dajte nám vedieť do komentára, či ju už máte nainštalovanú a ak áno, či vyriešila vaše problémy. Tešíme sa na všetky reakcie.

Táto aktualizácia prináša opravy chýb pre váš iPhone:

  • Na modeloch iPhonu 13 nemusí fungovať odomykanie iPhonu pomocou Apple Watch.
  • V apke Nastavenia sa môže nesprávne zobrazovať upozornenie, že úložisko je plné.

Informácie o bezpečnostnom obsahu aktualizácií softvéru Apple nájdete na stránke: https://support.apple.com/kb/HT201222

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.