Budovanie inteligentnej domácnosti nemusí byť šialene drahé. Pokiaľ budete vyberať správne produkty, pomerne ľahko môžete mať pod kontrolou množstvo smart funkcií cez svoj iOS alebo Android smartfón. Navyše vám to po čase môže začať šetriť peniaze vďaka úspore energií. Dnes sa pozrieme na svetoznáme LED žiarovky Philips Hue, ktoré sa dajú kúpiť za super cenu.

Inteligentná žiarovka Philips Hue White je osadená päticou E27 a má tvar banky A60 (žiarovka pasuje takmer do každého svietidla). Jej maximálny príkon činí 9,5 W, vďaka čomu ju môžete porovnať s klasickou 75 W žiarovkou so svietivosťou 1100 lm. V praxi teda budete pri jej používaní šetriť peniaze, nakoľko má nízku spotrebu a veľmi dlhú životnosť – 25 000 hodín. Predstavte si to tak, akoby svietila skoro tri roky v jednom kuse. Keďže patrí Philips Hue White do inteligentnej domácnosti, celkom logicky ju môžete ovládať cez svoj iPhone. Dokonca si môžete nastaviť aj jej stmievanie, vďaka čomu si vo svojej domácnosti navodíte presne takú atmosféru, na akú máte práve chuť.

No a cena? Na výber máte z viacerých možností nákupu no z nášho pohľadu sa najviac oplatí voľba sady troch žiaroviek spolu s technológiou Hue Bridge (vďaka nej vám bude fungovať HomeKit) a tiež diaľkovým ovládačom. Spoločnosť Philips ju nazýva ako „Starter Kit“ a po kliknutí na tento odkaz ju nájdete najlacnejšie od 89,96 €. Áno, ušetríte síce „iba“ 10 € no v praxi dostanete za túto cenu tri kvalitné žiarovky spolu so všetkým príslušenstvom, ktoré budete potrebovať na spojazdnenie inteligentnej domácnosti. A to je výhodná ponuka.

Philips Hue White
Zdroj: Philips

Ak už náhodou máte doma diaľkový ovládač aj Hue Bridge, máme pre vás skvelú správu. Philips Hue White sa totiž dajú kúpiť aj v sade dvoch kusov, ktoré po kliknutí na tento odkaz objavíte najlacnejšie už od 31,49 €. Aj v tomto prípade ušetríte iba zopár eur no aj tie sa počítajú. Navyše, svoje peniaze zaplatíte za výborný produkt, ktorý si rýchlo obľúbite.

Philips Hue White
Zdroj: Philips

Keďže žiarovky podporujú HomeKit, dajú sa ovládať aj hlasom cez Siri. Rovnako tak si viete cez mobilnú aplikáciu pomerne ľahko nastaviť farbu bieleho svetla a jeho intenzitu. Je to skrátka super-jednoduché v každom jednom smere.

A ak by ste chceli niečo „špeciálnejšie“, k dispozícii je aj štartovacia sada žiaroviek Philips Hue White And Color, ktoré dokážu meniť až 16 miliónov farieb v rámci RGB. Pri jej nákupe však počítajte s výrazne vyššou cenou. Po kliknutí na tento odkaz zobrazíte ponuky, kde začína na úrovni 189,99 €. A to nie je za tri kusy žiaroviek spolu s príslušenstvom zrovna najmenej. Každopádne, rozhodnutie musí urobiť každý sám.

Prečítajte si tiež  Apple vymýšľa inteligentné balenie pre iPhone!
Philips Hue White And Color
Zdroj: Philips

Ďalšie produkty do inteligentnej domácnosti, ktoré by vás mohli zaujímať 

Inteligentná zásuvka
Zdroj: TP-Link / Unsplash / David Švihovec (úprava redakcie)

Ak vás zaujala téma inteligentnej domácnosti a chcete s ňou postupne začať, tu je niekoľko tipov na produkty, ktoré sú šikovné, funkčné a hlavne cenovo dostupné. Takéto moderné technológie si dnes môže dovoliť každý. Samostatné články objavíte po kliknutí na príslušný odkaz.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -