Či sa vám to páči alebo nie, moderná doba je tu a spolu s ňou prichádzajú aj rôzne šikovné gadgety do domácnosti, ktoré vám môžu spríjemniť život a dokonca aj ušetriť peniaze. Nedávno sme sa venovali inteligentnému difuzéru Vocolinc Smart FLOWERBUD, ktorý sa dá kúpiť za cca 54,99 € a všetky jeho funkcie môžete ovládať cez iPhone alebo HomeKit – napríklad hlasovým povelom cez Siri, ktorý zadáte do HomePodu mini.

Dnes sa pozrieme na ďalšiu zaujímavú technologickú vychytávku, ktorá vám pomôže strážiť teplo v celom byte. Inteligentná radiátorová hlavica Eve Thermo, ktorú kúpite za najlepšie ceny na Slovensku tu ponúka možnosť ovládania teploty v domácnosti alebo kancelárii prostredníctvom mobilného zariadenia alebo HomeKitu (cez Siri). V tomto výrobku je možné nastaviť presný časový harmonogram pre prispôsobenie izbovej teploty tak, aby vyhovoval vašej každodennej rutine a zároveň ste ušetrili na výdavkoch za energie.

A hoci nejde o lacný špás, v dlhodobom časovom horizonte vám môže práve na teple ušetriť desiatky či stovky eur. Koľko teda Eve Thermo stojí? Na slovensku sa nájde hneď niekoľko predajcov, ktorí majú túto hlavicu skladom. Napríklad Datart.sk ju aktuálne predáva za 80,9 € a na iStores.sk ju získate za 89,9 €. Výber konkrétneho obchodníka ale nechávame na vás. Jednotlivé ponuky na zariadenie nájdete tu.

A hoci je cena za toto zariadenie vyššia, z dlhodobého hľadiska platí, že návratnosť tejto investície sa pohybuje na úrovni cca 3 rokov v závislosti od veľkosti bytu a počtu hlavíc na radiátoroch. Navyše, v dnešnej dobe, kedy ceny energií atakujú nové rekordy, to môže byť aj podstatne kratšia doba. Eve Thermo Smart Radiator Valve

Zdroj: Eve

Pochopiteľne však treba počítať s tým, že inteligentných hlavíc budete na jednu domácnosť potrebovať hneď niekoľko, možno aj 4 až 5 kusov (či dokonca viac) kusov. Prvotná investícia tak môže byť vcelku vysoká.

Keď ste doma, bude vám teplo. Keď však z domu odídete, vypnú sa aj radiátory

Eve Thermo Smart Radiator Valve
Zdroj: Eve

Nevýhodou klasických radiátorových hlavíc je, že keď ich chcete vypnúť, musíte to urobiť manuálne. Čo ak ste ale v práci, prípadne na to zabudnete a zrovna ste odcestovaní stovky kilometrov od domova?

V takomto prípade vám nezostane nič iné, ako zaplatiť za teplo, ktoré nikto nevyužíva. Navyše, aj počas bežného dňa sa dá efektívne šetriť. S Eve Thermo si všetko nastavíte dopredu a zariadenie sa postará o spustenie radiátorov vo vami stanovenom čase. Ani chvíľu teda nebudete kúriť naprázdno.

Prečítajte si tiež  Nielen iPhone. USB-C dostanú v budúcnosti aj ďalšie Apple produkty

Zopár špecifikácií pre Eve Thermo

 • Zariadenie podporuje Apple HomeKit
 • Možnosť nastavenia časových harmonogramov
 • Možnosť ovládania cez Siri
 • Podpora dotykového ovládania
 • LED displej priamo na hlavici
 • Schopnosť detegovať otvorené okno
 • Vlastná mobilná aplikácia Eve for HomeKit
 • Jednoduchá inštalácia na radiátor
 • Podpora Bluetooth LE
 • Napájanie za pomoci dvoch AA batérií
 • Výroba prebieha v Nemecku

Zabraňuje usadzovaniu vodného kameňa a deteguje otvorené okno 

Eve Thermo Smart Radiator Valve
Zdroj: Eve

Aj keď by možno úplne stačilo, aby hlavica Eve Thermo regulovala teplotu, jej tvorcovia do nej pridali niekoľko šikovných „fičúr“, ktoré ocení každý jej majiteľ a technologický geek. V prvom rade je to schopnosť zabraňovať usadzovaniu vodného kameňa v radiátore.

Ako to funguje? Vlastne úplne jednoducho. Eve Thermo pravidelne otvára a zatvára ventil, vďaka čomu sa vodný kameň nestíha vytvoriť. Tento pomocník tiež dokáže zabrániť zamrznutiu trubiek vďaka vstavanej ochrane ventilov. Šikovný je teda aj v zime.

Eve Thermo Smart Radiator Valve
Zdroj: Eve

To čo nás počas testu Eve Thermo absolútne dostalo bola tiež schopnosť automatického pozastavenia vykurovania v čase, keď bolo otvorené okno prípadne dvere a do miestnosti prúdi studený vzduch.

Zariadenie dokáže detegovať rýchly pokles teploty a pokiaľ využívate aj inteligentné okenné senzory Eve Door & Window, ktoré kúpite za najlepšiu cenu tu, všetko to bude fungovať extrémne presne. Je to skrátka moderná technológia, ktorej v podstate ani nie je čo vyčítať.

Ventil sa otáča vďaka zabudovanému motorčeku 

Eve
Zdroj: Eve

Inteligentný ventil Eve Thermo deň i noc sleduje aktuálnu teplotu v miestnosti a pomocou elektrického motorčeka ju dokáže regulovať. A ak náhodou nebudete chcieť použiť svoju mobilnú aplikáciu, prostredníctvom LED displeja a dotykového ovládania si budete môcť teplotu nastaviť aj manuálne a to priamo na radiátorovej hlavici.

Nakoniec nám nedá nespomenúť vynikajúcu aplikáciu EVE, ktorú si môžete stiahnuť úplne zadarmo v internetovom obchode App Store. Práve pomocou nej budete schopní zautomatizovať vykurovanie vo vašej domácnosti alebo tvoriť rôzne časové plány na jednotlivé pracovné dní, prípadne aj na každý jeden deň individuálne.

Eve Thermo Smart Radiator Valve
Zdroj: Eve

Takisto je tu aj šikovný režim „Prázdniny“, v ktorom sa pozastavia vaše plány a Eve Thermo bude po celý čas vykurovať domácnosť teplotou, akú si dopredu nastavíte.

Je to teda vynikajúce zariadenie, ktoré vám po čase ušetrí peniaze a spríjemní život. Sami ho odporúčame všetkými desiatimi.

Ako nainštalovať Eve Thermo? 

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Pozrite sa na doteraz najpresnejší koncept pripravovaného iPhonu SE 3. generácie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here