Apple len nedávno vydalo iOS 13.4 v beta verzii pre vývojárov a následne pokračovalo verejné testovanie. Jedná sa ešte o relatívne čerstvú záležitosť. Aj preto nás pochopiteľne zaujíma to, kedy sa dočkáme plnej verzie. Presný dátum síce nepoznáme, no pokiaľ sa odrazíme od informácii, ktoré už vieme, môžeme ho relatívne presne odhadnúť. Kedy teda vyjde iOS 13.4?

Kedy Apple vydá iOS 13.4?

Ľudia majú radi softvérové aktualizácie. Hovoríme najmä o situáciach, kedy sa Applu až tak moc nedarí. Nech sa vývojári snažia ako sa snažia, stále obsahuje posledná verzia iOS 13 množstvo chýb, ktoré nie a nie opraviť.

Veľká aktualizácia iOS 13.4 by to ale mohla všetko zmeniť. Nakoľko už prebieha beta testovanie, je len otázkou času, kým sa dostane medzi nás všetkých. Tu treba ešte podotknúť, že Apple spolu s touto verziou vydá aj iPadOS 13.4, tvOS 13.4, macOS 10.15.4 a watchOS 6.2. Bude to teda veľká softvérová „oslava“…

No a kedy by to vlastne mohlo byť? Informácie z pozadia jablkovej spoločnosti naznačujú marec. Nakoľko ale beta vyšla len začiatkom februára, pravdepodobne to bude až v polke alebo na konci spomínaného mesiaca.

iOS 13.4 opravuje nedostatok, ktorý trápil obrovské množstvo používateľov.
Kedy Apple vydá iOS 13.4? Zisťovali sme odpoveď.

Apple zvyčajne potrebuje otestovať 4 až 7 beta verzii na to, aby mohlo softvér vydať oficiálne von. Momentálne je v obehu prvá, respektíve druhá (ak rátame public betu). Na finálnu verziu si teda ešte budeme musieť chvíľu počkať. Mesiac marec nám okrem iného potvrdzujú aj minulé roky, kedy sme sa zásadných updatov dočkali práve počas neho (2019, 2018).

Okrem samotného iOS 13.4 a ostatných systémov nám tretí kalendárny mesiac prinesie aj Keynote. Tá by sa mala konať 31.3.2020 a Apple na nej predstaví iPhone SE 2 (alebo iPhone 9?) či iné produkty.

Aké hlavné novinky nám iOS 13.4 prinesie?

Novinka bude obsahovať okrem tradičných oprav chýb aj veľa užitočných funkcii. Medzi hlavné patrí určite jednotný nákup aplikácii v obchode App Store napriek platformami, o čom si môžete prečítať tu. Taktiež sa tu pridajú nové ikony Memoji, podpora Shazamu v aplikácii Skratky, možnosť zdieľania zložiek v iCloud Drive, modifikácia hardvérovej klávesnice pre iPad či opravená aplikácia Mail.

Spomenúť by sme mohli aj objavenú novinku, pomocou ktorej budeme môcť odomykať a štartovať auto. Nateraz je ale celkom otázne, či bude dostupná už priamo v iOS 13.4 alebo na nej bude Apple pracovať a vydá ju v nejakej neskoršej aktualizácii. Tak čo, tešíte sa?

Prečítajte si tiež  Tento trik v iOS pravdepodobne nepoznáš. Je pri tom tak užitočný
ios 13.4 CarKey
S iOS 13.4 budeme môcť pravdepodobne odomykať a štartovať auto!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.