iOS 14.5 podporuje obraz v obraze pre YouTube

Ťažko povedať, či sa stala chyba alebo sa vývojári rozhodli pre zmenu. Každopádne sa ale pri poslednej aktualizácii na iOS 14.5 beta zistilo, že aplikácia YouTube opäť podporuje funkciu PiP (Picture-in-Picture), vďaka ktorej môžete sledovať video na obrazovke iPhonu aj v situácii, keď robíte niečo iné.

V súčasnosti samozrejme nie je jasné, ako dlho to tak zostane. V nedávnej minulosti sme boli svedkami, ako obraz-v-obraze chvíľu fungoval, potom nefungoval, potom zase fungoval a následne ho YouTube niekoľkýkrát po sebe zakázal.

- Reklama -

Podľa prvých testov beží všetko tak ako predtým cez prehliadač Safari, ale aj Chrome a Firefox. Funkcia sa dá aktivovať prostredníctvom malej ikony v ľavom hornom rohu prehrávania, alebo pomocou gesta.

Ako iste viete, PiP je k dispozícii v aplikácii YouTube iba vtedy, pokiaľ ste ochotní zaplatiť za službu YouTube Premium. Video-knižnica sa tak pokúša zlákať nových predplatiteľov, ktorých zvýhodňuje na platforme iOS.

Pri vydaní prvej verzie iOS 14 sa dalo všetko obísť prostredníctvom webovej verzie apky cez prehliadač Safari. Na toto si však kompetentní rýchlo posvietili, pretože z toho evidentne neprofitovali.

Napíšte nám do komentára, čo si o tom myslíte vy. Bude YouTube podporovať obraz-v-obraze aj naďalej, alebo ho pri najbližšej príležitosti zasa zakáže?

- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

2 KOMENTÁRE

  1. Na iPade sa mi táto možnosť páči, určite by som ju uvítal i na iPhone.
    YT pozerám cez Safari (nižsia kvalita), mám tam i reklamy, tak neviem prečo nás tak YT tlačí do predplatného na iPhonoch, ked na iPadoch nie…

  2. Na iPade sa mi to paci, urco by som ocenil i na iPhone bez nutnosti platenia.
    Cez Safari mám i reklamy a i zniženú kvalitu obrazu, neviem prečo nás YT tak tlači do platenia.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here