Dlho sme sa netešili. Po vydaní iOS 14 YouTube deaktivoval funkciu obraz-v-obraze aj pre prehliadač Safari. Pred pár dňami bol opäť povolený, no vzápätí ho vývojári zase zakázali. Jednými riešením, ako si vychutnať video aj na pracovnej ploche je už iba predplatné YouTube Premium.

YouTube web znova bez obrazu v obraze

To čo v posledných dňoch predvádza najväčšia video-knižnica na svete sa niektorým používateľom doslova „hnusí“. V záujme získania čo najväčšieho počtu platiacich používateľov zavádza obmedzenia, ktoré nie sú ani trochu príjemné. Už sme sa nejako zmierili s tým, že štandardná appka (bez zaplatenia) neponúkne funkciu obraz v obraze.

- Reklama -

Všetko sa ale dalo riešiť komplikovanejšou cestou cez prehliadač Safari. Žiaľ, trvalo to iba chvíľu. V rámci beta testovania iOS 14 nebol žiaden problém. Akonáhle ale vyšla plná verzia, aj tento trik bol zakázaný.

Malá iskierka nádeje sa objavila ešte minulý týždeň. YouTube opäť povolil obraz v obraze pre webové rozhranie. Fungovalo to skoro všetkým používateľom. Ako sme však uvádzali v našom článku, stále existovala možnosť, že si ho užijeme iba na krátku chvíľu. Nechceli sme síce maľovať čerta na stenu, no presne to sa stalo.

Akékoľvek video si opäť môžete prezerať len v aplikácií alebo na stránke. Nijaký iný spôsob zatiaľ neexistuje. Keď už sa YouTube rozhodol pre tento druh politiky, mohol si ju aspoň dopredu nastaviť. Takéto „naťahovanie“ nie je vôbec príjemné. Súhlasíte?

zdroj

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.