Spoločnosť Apple vydala len minulý týždeň novú verziu mobilného operačného systému iOS 15, ktorá zatiaľ medzi používateľmi nezožala veľký úspech. Dôvodom môže byť aj neistota z jej inštalácie, kvôli riziku z početného množstva chýb a nedostatkov, ktorými zvyknú trpieť prvé verzie veľkých updatov.

A ako sa ukazuje, obavy sú na mieste. YouTube kanál videosdebarraquito zverejnil päť minút trvajúce video, v ktorom ukazuje, ako sa dá komplikovaným spôsobom obísť zabezpečenie operačného systému iOS 15 a následne sa dostať až ku poznámkam bez akejkoľvek autorizácie.

Uvedená chyba je dosť závažná, nakoľko sa ľudia na aplikáciu Poznámky vo všeobecnosti spoliehajú a zrejme nepočítajú s tým, že by sa v nich mohol „hrabať“ niekto cudzí. Každopádne, ak si nainštalujete iOS 15, toto riziko tu je.

Ako sa dá brániť? 

Celý proces je pomerne náročný a potrebujete mať pri ňom aktívnu Siri, aby ste sa dostali ku funkcii Voice Over. Následne by ste sa mali „prebojovať“ až ku poznámkam a to bez toho, aby ste systému ukázali svoju tvár alebo zadali číselný kód.

Prečítajte si tiež  Príchod AirPods 3 je za rohom. Slúchadlá zamierili do produkcie

V tomto momente netušíme, ako mohlo Apple takto zásadne pochybyť a ešte väčším tajomstvom je pre nás to, ako na to niekto prišiel len 2 dni po vydaní systému.

Každopádne, ak sa chcete brániť, deaktivujte si hlasovú asistentku Siri (s ktorou sa dá spustiť Voice Over) a taktiež si pre istotu zaheslujte poznámky. Predídete tak akýmkoľvek nepríjemnostiam.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here