Len minulý týždeň spoločnosť Apple vydala novú verziu operačného systému iOS 15 pre všetkých používateľov, ktorá prináša viacero zaujímavých vylepšení a zároveň opravuje chyby. No a aj keď je Apple povestné tým, že majitelia zariadení rýchlo prechádzajú na najnovšie aktualizácie, teraz sa táto skutočnosť nepotvrdila.

Ako uvádza analytická spoločnosť Mixpanel vo svojej poslednej správe, počas prvých 48 hodín si iOS 15 nainštalovalo zhruba 8,59 % majiteľov zariadení, na ktoré je dostupný (iPhone 6S a všetky novšie modely).

Pokiaľ sa pozrieme na fakt, že aktuálne je vo svete aktívna viac ako 1 miliarda iPhonov, nie je to zas až také zlé. Problémom je ale to, že minulý rok bol tento údaj ďaleko vyšší.

iOS 14 priniesol podstatne väčšie zmeny a najvýraznejšie boli určite widgety. Hoci ich nie všetci fanúšikovia Apple prijali s úplnou radosťou, za prvých 48 hodín dostupnosti si túto verziu operačného systému nainštalovalo podľa štatistík až 14,68 % majiteľov iPhonov.

iOS zažíva v tomto smere dlhodobo klesajúci trend

A aj keď by ste analytickej spoločnosti Mixpanel nemuseli veriť, jej dáta sú veľmi presné a pochádzajú z obrovského množstva respondentov. Dôvodom je to, že firma meria prijatie aktuálnej verzie iOS na základe návštev webov a aplikácií, ktoré používajú jeho súpravu SDK. Apple svoje oficiálne čísla zatiaľ neprezradilo.

Prečítajte si tiež  Apple sa Lightningu tak skoro nevzdá. Oproti USB-C má vraj niekoľko výhod

Na záver sa hodí uviesť, že v júni bol operačný systém iOS 14 nainštalovaný na 85 % zariadeniach, čo je o 5 % menej, než iOS 13 v rovnakom čase. Ten dosiahol až 90,45 % zastúpenie.

Ochota používateľov inštalovať si najnovšie verzie operačných systémov sa teda z roka na rok znižuje a ak sa pýtate, čím to môže byť spôsobené, odpoveďou je pravdepodobne slabšia dôvera v čerstvé aktualizácie.

V posledných rokoch, popri pridávaní nových funkcií sa spoločnosti Apple veľmi nedarilo a updaty neprinášali len opravy ale aj ďalšie chyby či zhoršenú výdrž batérie. Sme veľmi zvedaví, ako to bude pokračovať ďalej.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -