Už v septembri môže byť predstavený nový iPad Air 4. generácie. Tento tablet sa dočká výraznej medzigeneračnej zmeny. Výrobca si dá záležať na novom dizajne a na špičkových parametroch. V dnešnom článku sa dočítate, čo od neho očakávame.

Dizajn ako iPad Pro

Začnime tvarom. Pred niekoľkými dňami ste mohli vidieť schémy zariadenia vďaka uniknutému manuálu. Na obrázkoch sa dalo pozorovať, že Apple nebolo veľmi kreatívne pri jeho navrhovaní. Použilo overenú klasiku a iPad Air 4. generácie „zabalilo“ do tela iPadu Pro (2018). Vôbec nám to ale neprekáža.

Po 7-8 rokov používania rovnakého dizajnového konceptu to bude príjemná zmena. iPady na nás pôsobili trochu fádne (s výnimkou vlajkových lodí). Teraz sa však dočkáme edge-to-edge displeja aj v dostupnejších modeloch.

Predpokladaná uhlopriečka je 10,8″ alebo 11″. Prítomné bude vysoké rozlíšenie a veľmi presné farby. Na 120Hz (ProMotion) ale zabudnite. To isté platí aj o Face ID, ktoré by malo nahradiť Touch ID v tlačidle na odomykanie/uzamykanie. iPad Air sa po dlhých rokoch vzdá zaoblených hrán. Modernejšie hranaté tvary budú kompatibilné so všetkým príslušenstvom pre štandardný iPad Pro. To je veľký bonus.

Jedna šošovka na zadnej strane postačí na bežné fotografovanie. Absenciu LED diódy pocítime pri nočných záberoch. Keďže ide tablet, dokážeme to prekúsnuť.

Môže dostať USB-C, 4 reproduktory a Apple A14 Bionic čip

Úniky sa zhodujú na ďalších zaujímavých špecifikáciách. Apple sa viac zameria na konektivitu a tablet vybaví USB-C. Lighnting teda s vysokou pravdepodobnosťou skončí. Dalo sa to očakávať.

Nakoľko na tabletoch hrávame hry, počúvame hudbu a sledujeme videá, okrem špičkového displeja sa hodí aj kvalitné audio. Nový iPad teda môže získať až 4 reproduktory. 2 z nich by sa mali nachádzať vo vrchnej časti a 2 v spodnej časti tela. Prekrývanie rukou nehrozí.

Informácie ohľadom výkonu nie sú jednotné. Väčšina leakerov a analytikov sa zhoduje na použití najnovšieho 5nm čipu, Apple A14 Bionic. Starnutie zariadenia by bolo v takomto prípade oveľa pomalšie.

Na druhej strane nás ale nemusí prekvapiť ani použitie minuloročného Apple A13 Bionic či Apple A12Z (iPad Air 2020). Asistovať mu bude 4GB alebo 6GB RAM. Aj keď by sme privítali druhú hodnotu, pravdepodobnejšia je tá prvá.

Potencionálnych zákazníkov môže potešiť zvýšenie základného úložiska zo 64GB na 128GB. Na výber bude ešte 256GB a možno aj 512GB verzia. Počiatočná cena nie je známa, no jej rozpätie sa má pohybovať na úrovni 500-650$. Pôjde tak o dostupné zariadenie.

Prečítajte si tiež  iPad Air 2. generácie ponúkne 2GB RAM!

Do komentára nám napíšte, čo si o týchto parametroch myslíte vy. Pracovali sme s tými najdôveryhodnejšími informáciami. Väčšina podrobností z textu sa teda s vysokou pravdepodobnosťou reálne naplní.

zdroj

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.