iPad mini 6. generácie (2021) a jeho dizajn

V poslednej dobe sa vášnivo diskutuje o tom, ako bude vyzerať budúca generácia iPadu mini. Pokiaľ sa pozrieme na jeho aktuálnu piatu verziu, ľahko zistíme, že v porovnaní s tou prvou (2012) sa skoro nezmenil. Dizajn síce prešiel drobnými „korekciami“, no v zásade je takmer rovnaký a povedzme si na rovinu, že aj zastaralý. To by mali v Cupertine zmeniť.

Špekuluje sa o dvoch rozličných smeroch, ktorými sa môže iPad mini v blízkej budúcnosti vybrať. Jedni hovoria, že jeho dizajn bude kopírovať aktuálny iPad Air 4. generácie, čo by znamenalo ploché hrany a väčší cca 8,9″ displej.

Druhí sú zase zástancami názoru, že novinka dostane dizajn iPadu Air 3. generácie a teda zaoblené hrany, avšak väčší cca 8,4″ displej – v tomto prípade by sa jeho tvar zachoval.

Nakoľko sme do dnešných chvíľ nevideli žiadne fyzické dôkazy (ako fotografie šasi, návody, displej atď.), pri tvorbe konceptu sme sa rozhodli držať prvej verzie, nakoľko nám prišla inovatívna a po 9 rokoch nutná.

Koncept

iPad mini 6. generácie v podaní redakcie svetapple.sk dostal ploché hrany a celkovo sa jedná o „zmenšeninu“ minuloročného iPadu Air. Uhlopriečka Liqid Retina displeja s rozlíšením 2360×1640 pixelov je 8,9-palca (pôvodne 7,9″) a zobrazovacia jednotka má k dispozícii 500 nitov, funkciu TrueTone a podporu farebného spektra P3.

iPad mini 6. generácie (2021) - exkluzívne rendery od svetapple.sk
iPad mini 6. generácie (2021) - exkluzívne rendery od svetapple.sk

O odomykanie stará systém skenovania odtlačkov prstov Touch ID umiestnený vo vrchnom uspávacom tlačidle. Vpredu sa nachádza 7MP FaceTime HD kamera, a vzadu 12MP šošovka s clonou f/1.8. iPad mini 6. generácie môže podporovať Smart HDR 3 či Portrétny režim, čím sa dostávame ku jeho výkonu.

Procesor Apple A14 Bionic v spolupráci so 4GB operačnej pamäte RAM zvládne každú náročnú úlohu a navyše bude veľmi efektívny. Zariadenie počíta aj s Neural Enginom a ďalšími schopnosťami, ktoré tento moderný čip ponúka.

Najmenší iPad môže byť dostupný s 64GB, 128GB a 256GB úložiskom + LTE verziou. Na nabíjanie poslúži USB-C port nahrádzajúci klasický Lighnting. Na záver sme počítali aj s podporou Apple Pencil 2. generácie, ktorú by bolo možné pripnúť na bočnú hranu zariadenia.

iPad mini 6. generácie (2021) - exkluzívne rendery od svetapple.sk

Pozrite si celú galériu fotografií a napíšte nám do komentára, ako sa vám zapáčil náš koncept. Nezabudnite doplniť, či si myslíte, že je vôbec reálny. Na záver sme si dovolili malú úpravu aj 8,4″ verzie (vychádzajúcej z iPadu Air 3. generácie), aby ste si vedeli predstaviť, ako môže iPad mini 6. generácie vyzerať v prípade, že sa nenaplnia naše očakávania.

Prečítajte si tiež  Pozrite sa, ako funguje rodinné zdieľanie od Apple.
iPad mini 6. generácie (2021) - exkluzívne rendery od svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.