Nový iPad mini

O nasledujúce správy sa postaral známy japonský web, Mac Otakara. Vo svojom blogovom príspevku prezradil, že technologický gigant už v blízkej dobe predstaví nový iPad mini s väčším, 8,4″ displejom. Samotný portál sa odvoláva na dobre informované zdroje v dodávateľských reťazcoch.

Pokiaľ ste sa tešili, že dizajn prejde kompletnou obmenou po vzore iPadu Air 4. generácie, sklameme vás. Mac Otakara uvádza, že iPad mini bude inšpirovaný iPadom Air 3. generácie podobne, ako najlacnejší iPad 9. generácie. Dočkať sa tak máme jemne pozmenených tvarov s tenšími rámčekmi, no za to uchovania Touch ID v Home Buttone a širokými „bradami“ vo vrchnej a spodnej časti.

Ako sme už uviedli vyššie, uhlopriečka displeja bude 8,4″, čo je značný rozdiel oproti súčasnej, 7,9″ uhlopriečke. iPad mini 6. generácie ponúkne štandardný Lightning port a 2 reproduktory v spodnej časti.

Ak vás zaujíma, kedy sa môžete tešiť na toto zariadenie, odpoveď je jednoduchá. Apple uvedie upgradovaný tablet do predaja pravdepodobne už v marci 2021, v rámci prvého online eventu, na ktorom nám predstaví aj ďalšie novinky.

Zverejnené informácie sa zhodujú aj s analýzou od Ming-Chi Kua, ktorý ešte v máji 2020 uviedol, že iPad mini novej generácie dostane väčšiu uhlopriečku (medzi 8,5″ až 9″) a taktiež mini-LED displej.

Hoci nepoznáme podrobnosti, očakávame, že tento tablet získa procesor A13-14 Bionic, 4GB RAM a vylepšený fotoaparát. Nechajme sa prekvapiť. Napíšte nám do komentára, čo si o tom myslíte vy.

Prečítajte si tiež  Video: Takto môže vyzerať GTA Trilogy: The Definitive Edition
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.