Zdá sa, že okrem nových iPhonov a hodiniek Apple Watch sa už onedlho dočkáme noviniek aj z inej kategórie jablkových zariadení. Gigant z Cupertina pracuje hneď na dvoch modeloch iPadov, ktoré by mal predstaviť už v najbližších mesiacoch.

S týmito informáciami prišiel ako prvý portál 9to5Mac, podľa ktorého Apple vyvíja dve nové verzie iPadu Air 6. generácie. Zatiaľ nie je známe, čím by sa mali líšiť, no ak by Apple naozaj plánoval dva odlišné modely iPadu Air, určite sa aspoň jeden z nich výkonnostne priblíži ku súčasnému iPadu Pro.

Apple momentálne ponúka dve verzie iPadu Pro, ktoré majú rôzne veľkosti. Práve tento trend by sa mohol dostať aj do kategórie iPadu Air. Na stole tak je aj možnosť predstavenia ikonického „Airka“ s väčšou uhlopriečkou obrazovky.

Nové modely iPadov sú stále záhadou

Apple neaktualizoval iPad Air od marca 2022, takže od poslednej aktualizácie ubehol už viac ako rok. Súčasný model disponuje čipom M1 no nie je jasné, či Kalifornská spoločnosť predstaví upgrade s výkonnejším procesorom M2, alebo počká na čipy tretej generácie.

iPad Air 5
Zdroj: YouTube / Karl Conrad (snímka obrazovky)

V otázkach nových modelov iPadu však figuruje ešte jeden menej nápadný model, ktorým je iPad mini. Čo sa týka iPadu mini, ten bol naposledy aktualizovaný ešte v septembri 2021.

Hoci nejde o tablet, ktorý by Apple často obnovoval, k jeho vylepšeniu môže dôjsť už čoskoro. Z dodávateľského reťazca totiž uniklo niekoľko informácií, ktoré poukazujú práve na prípravy nového iPadu mini 7. generácie.

Po vizuálnej stránke by sme sa však v prípade najmenšieho figuranta nemali dočkať takmer žiadnych zmien. Dôvodom je, že iPad mini si prešiel veľkým redizajnom v súčasnej verzii iPad mini 6 v roku 2021. Apple sa tak bude viac venovať vnútornému hardvéru, ako napríklad výkonnejšiemu čipu a podobne.

Prečítajte si tiež  iPad mini je v slušnej zľave. Miláčika Slovákov získate za výhodné peniaze

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -