Rok 2023 bude ešte plný jablkových zariadení. Už 12. septembra nám technologický gigant z Cupertina predstaví na očakávanom evente Wonderlust úplne nový iPhone 15 a tiež Apple Watch Series 9, Apple Watch Ultra 2 či AirPods s USB-C konektorom. Neskôr by sme sa mohli dočkať ďalšej prezentácie, na ktorej nám budú odhalené vylepšené verzie niektorých počítačov Mac. iPad Pro sa však v predpovediach nespomína.

Pôvodne sa síce hovorilo o tom, že spoločnosť Apple by mohla do konca roka 2023 inovovať aj svoje vrcholové tablety, no to je podľa správy analytickej spoločnosti Digitimes skôr nereálne. Netreba, ale zúfať, pretože inovácia týchto zariadení príde o rok neskôr a zďaleka nebude zanedbateľná. Práve naopak. V polovici alebo koncom roka 2024 má spoločnosť Apple predstaviť nové 11″ a 13″ modely špičkového iPadu Pro, ktorý bude mať vôbec po prvýkrát technológiu OLED displeja so špičkovým zobrazením a vysokou energetickou efektivitou.

Konkrétne má ísť o hybridné OLED panely, ktoré budú vyrobené kombináciu flexibilných a pevných materiálov. To by malo zabezpečiť tenšie rozmery, ako aj nižšiu váhu. Najmä pri produkte, ako iPad to bude veľmi dôležité.

OLED displej v iPade prinesie aj ďalšie výhody 

iPad Pro
Zdroj: Unsplash / David Švihovec (úprava redakcie)

Technológia OLED naopak do iPadu Pro môže priniesť výrazne vyšší jas, vyšší kontrastný pomer, lepšiu presnosť farieb a v neposlednom rade nižšiu spotrebu energie, nakoľko čierny pixel sa v prípade OLED displeja rovná vypnutý pixel.

Uvedená zmena tiež môže znížiť minimálnu obnovovaciu frekvenciu aj pod úroveň 10 Hz, vďaka čomu sa môže viac šetriť batéria. Apple s tým má skúsenosti napríklad pri iPhone 14 Pro / 14 Pro Max, ktorého variabilná obnovovacia frekvencia ProMotion displeja dosahuje iba 1 Hz. To sa využíva pri funkcii Always-on.

OLED displeje prinesú pre iPad ešte jeden veľký benefit a týkať sa má predovšetkým dizajnu. Panely by mohli mať výrazne tenšie rámčeky než to, na čo sme zvyknutí dnes. Zariadenia budú pôsobiť luxusnejším dojmom a dokonca by tu mohol pribudnúť výrez, prípadne rovno Dynamic Island podobne, ako to poznáme z iPhonov.

Odhady Digitimes naznačujú, že dodávatelia displejov s mini-LED displejmi zastavia svoje dodávky pre spoločnosť Apple pravdepodobne do polovice roka 2024. Potom budú pripravení prísť s novou technológiou.

Procesor M3 a nová „MacBook style“ klávesnica

iPad Pro Magic KeyBoard
Zdroj: CNET, CNN / úprava redakcie

Okrem toho by mal mať nový iPad Pro vo svojom srdci aj procesr M3, ktorý možno spoznáme už v októbri 2023 v prípade počítačov Mac, ako aj prepracovanú klávesnicu Magic Keyboard s väčším trackpadom a hliníkovým krytom.

Prečítajte si tiež  Táto MagSafe nabíjačka pre iPhone 12 obsahuje chladenie a podsvietenie

To by malo dopomôcť k tomu, aby tieto zariadenia ešte viac pripomínali, prípadne dokázali nahradiť počítače Mac. Máme sa teda na čo tešiť.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -